Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu

Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu
Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde gece etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı işyerleri ve evlerini su bastı. Serik’te ise oteller ve evlerin bulunduğu bölge su altında kaldı.

 

 
Manavgat’ta aşırı yağış nedeniyle Aşağı Hisar, Milli Egemenlik, Side, Demokrasi Bulvarı, Güllük ve Gülveren caddelerinde bazı işyerleri, depo ve evleri su bastı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ve Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgede çalışmalara başlarken, ihbarlar doğrultusunda su tahliye çalışmaları yapılıyor. Meteoroloji yetkilileri 24 saat içinde Manavgat’ta metrekareye 189 kilogram yağmur düştüğünü belirtti.
 
Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen, yağışlı havanın devam edeceğini ve kuvvetli fırtına beklendiğini söyledi. Başkan Sözen, şöyle dedi:
 
"İlçemiz genelinde dün gece başlayan sağanak yağış etkisini artırarak devam edecek. Öğleden sonra çok kuvvetli fırtına ile birlikte beklenmektedir. Vatandaşlarımızın sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmalarını bir kez daha önemle rica ederim. Manavgat kaymakamlığımızın koordinasyonu ile birlikte organize olan Manavgat Belediyesi ekiplerimiz ise dün geceden beri çalışmalarını tüm araç ve ekipmanlarını seferber etmek suretiyle sürdürmektedir. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız, Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüze ulaşabilir."
 
YAĞIŞ SERİK’İ DE ETKİLEDİ
 
Serik İlçesi’nde de dün gece başlayan şiddetli yağış nedeniyle Boğazkent Mahallesi’ndeki 3 otel ile 3 sitenin bulunduğu bölge su altında kaldı. Otellerin önündeki yol ile sitelerin bahçelerine dolan sular tatilcilerle ev sahiplerine zor anlar yaşattı.
 
Bölgede taksicilik yapan İlhan Şahin, yaklaşık 5 yıldır her yağmurda bölgeyi su bastığını belirterek, "Taksi kulübesine bile giremedik. Buradaki araçlar ve evlerin birçoğunu su bastı. Altyapının yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Yapılaşma yapılırken altyapıya önem verilmiyor. Turistler de bu çarpık görüntülerin fotoğraflarını çekip, ’bizi nasıl bir yere getirdiniz’ diye acentelerine tazminat davası açıyor" dedi.
 
Bölgede oturan, kapanan Karadayı Beldesi eski Belediye Başkanı Ali Çırpıcı da "Benim de burada yazlığım var. Sürekli uyarmamıza, altyapının düzeltilmesini söylememize rağmen burada bir çalışma yapılmıyor. Her yıl bu bölgeyi su basıyor" diye konuştu.
 
Serik merkezdeki Orta Mahalle’de ise geceki yağışta bir trafoya yıldırım isabet etti. Trafonun arızalanması nedeniyle bölgeye dün akşamdan beri elektrik verilemiyor. Ekipler arızanın giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 13:56

Etiketler : Antalyada    Aşırı    Yağış    Su    Baskınlarına    Neden    Oldu    Genel   


Yorumlar

4665
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN