Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’in Başarılı İş Kadınları İle Buluştular

İzmir’in Başarılı İş Kadınları İle Buluştular
Japonya ile Ticari ve Kültürel İlişkileri Geliştirme Derneği tarafından Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve KOSGEB işbirliği ile İzmir Ticaret Borsası desteğinde tamamlanan Fikrim Geleceğim Kadın Girişimci Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerler, iş birliği olanakları yaratmak amacıyla İzmir’in başarılı iş kadınları ile buluştu.

 

 
TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile proje kursiyerlerinin, kadın dayanışma örneği oluşturan buluşma toplantısı İzmir Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Uçak, “Aynı zamanda, TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu’nun erkek bir üyesi olarak, başarılı anneler, başarılı eşler, başarılı iş kadınlarının artmasını istiyorsak, erkeklerin kadınlara büyük destek olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu yeterli değil, kadınlar arası dayanışma ve işbirliği de çok önemli" dedi. Uçak, “Kadın girişimciler arasında birlikte hareket edebilme yeterliliğinin gelişmesi ve dayanışmanın artması, cinsiyet temelli yaşanan zorlukların aşılmasında ve kadınların iş yaşamına daha etkin katılımında etkili olacaktır. Bu bağlamda, bugün gerçekleşen etkinliğin bir kıvılcım olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
 
TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel de ikili görüşme toplantısı ile kadın dayanışması ve birlikteliğini hedeflediklerini belirterek “Projenin destekçisi olurken, bu desteğin sözde kalmaması, yeni girişimcilerimiz uçmaya çalışırken onlara yol göstererek, onları daha da yükseğe uçuracak rüzgarlar yaratarak katkı sağlamayı istedik" dedi. Öztezel, şunları söyledi:
 
“Kadın girişimcilerin yaşadığı zorlukların temelinde, iş dünyasının erkek egemen olması ve kadınların bu dünyada yer almasına yönelik önyargıların bulunması yatmaktadır. Bu nedenle, bu zorlukları aşmak için, kadın girişimcilerin, daha fazla çalışmaları, daha mücadeleci olmaları yetmiyor, kadın dayanışması, kadın işbirliği büyük önem arz ediyor. Biz istedik ki, halihazırda kadın girişimci kimliği taşıyan ve kadın girişimciliğinin gücünü ve geleceğini geliştirmek amacıyla Kadın Girişimciler Kurulu’nda çalışmalarına devam eden arkadaşlarımız, birer mentör olarak yeni girişimci adaylarımıza önderlik etsinler, işbirliği olanakları geliştirsinler. Aynı zamanda yeni girişimci adaylarımız ile İzmir’in öncü, başarılı kadın girişimcilerini de bir araya getirmeyi birer başarı örneği olarak deneyimlerini paylaşmalarını arzu ettik."
 
Toplantıda ayrıca Fikrim Geleceğim Projesi Koordinatörü Aylin Löle, proje detayları hakkında katılımcılara bilgi verirken KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Müdürü Özgür Armaneri de kadın girişimciler için sağlanan desteklerden nasıl faydalanılacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 13:33

Etiketler : Kursiyerler    İzmirin    Başarılı    İş    Kadınları    İle    Buluştu    Bölge   


Yorumlar

4033
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN