Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Oy Devşirme Peşindeler''

''Oy Devşirme Peşindeler''
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, 29 Ekim ile 1 Kasım genel seçimlerini birleştiren ‘tatil’ için “Oyumuzu kullanalım, AKP’nin oyununa bozalım” çağrısı yaptı.

 

AKP’nin her seçim öncesinde tatilleri birleştiren ve uzatan bir düzenek hazırladığını savunan Çam, “her seçimde yurttaşın gündemine bir tatil telaşı sokuşturuyorlar. Ya seçim için üniversitelerde öğretimin devam ettiği bir tarih açıklıyorlar ya da şimdiki gibi tatilleri uzatabilecekleri bir dönemi belirliyorlar ki yurttaşların bir kısmı oylarını tatil telaşı içinde kullanamasın. Ülkenin siyaset tarafından meşgul edildiği ve halkımızın ağır çalışma koşulları ve emek sömürüsü altında ezildiği düşünüldüğünde tatiller elbette güzel. Ancak bu tarz tuzaklar olmadan daha güzel! Bu yapılan ucuz kurnazlık. Seçime sekiz gün kala 29 Ekim’in ertesi gününü tüm kamu kurumlarına, 1 Kasım Pazar gününün ertesi günü olan Pazartesi gününü ise öğretmen ve öğrencilere tatil ilan ediyorlar.  Törensiz bayramlarla 29 Ekimleri, 23 Nisanları, 19 Mayısları önemsizleştirmeye çalıştılar. Şimdi ise işlerine geldiği için 29 Ekim’i önemsiyormuş gibi yapıyorlar. Neden? Çünkü 1 Kasım’da seçim var. Burada öncelikli hedef CHP’nin hakim olduğu Türkiye’nin kıyı kesimleri ve metropollerdir. Oyun açıktır. Bunalttığımız, perişan ettiğimiz, bıktırdığımız seçmenleri tatile gönderelim ki oy kullanmasınlar. Amaçları bu. Halkımızı maniple ederek halkımızın demokratik tepkisini zayıflatmaktır. Ama yanılıyorlar. Yurttaşlarımız buna izin vermeyecek, AKP’nin oyununu bozacaktır. Cumhuriyetimiz için sandığa gideceğiz ve en güzel tatili de işte o zaman AKP’yi sandığa gömünce yapacağız” diye konuştu. 
 
OY DEVŞİRME PEŞİNDELER
 
Kurban Bayramı’nda ilan edilen dokuz günlük tatilin ardından ülke gündemindeki karanlık olayların da etkisiyle iş dünyasının işlerini toparlayamadığına vurgu yapan CHP’li Çam, tatilin üzerinden kısa süre geçmesinin ardından ilan edilen bu tatilin ülke ekonomisi açısından da son derece tehlikeli olduğunu söyledi. Çam sözlerini şöyle tamamladı: “İzmir’i köy köy, kahve kahve, sokak sokak geziyorum. Herkes kan ağlıyor. Ülkenin acılarla dolu karanlık tablosu zaten ortadadır. Halkımız siyaset yorgunudur. Bu haldeyken bir de bu ülkeyi kendi çıkarları için seçime götüren zihniyet, tatil kandırmacasıyla oy devşirme peşinde. Bu ülke ve insanımız en son düşündükleri şey, varsa yoksa kendi saltanatları! Bunların oyununu bozalım ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın coşkusuyla Cumhuriyetimize oy verelim. Önce Türkiye için oyumuza sahip çıkalım. Bir oy bir mahalleyi, bir mahalle bir şehri, bir şehir ülkeyi, demokratik bir ülke ise insanlığı kurtaracaktır. Bu bilinçle hareket edeceğiz.”
 
 

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 12:54

Etiketler : CHP İzmir Milletvekili Musa Çam    tatil    seçim    oy    ak parti    muhalefet    iktidar       


Yorumlar

4220
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN