Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

İzmir'in Bornova İlçesi'nin en işlek ve her gün binlerce kişinin kullandığı caddesinde bulunan bir ortaokulun bahçesine bırakılan poşet, bomba paniğine yol açtı.

 

Polisin güvenlik önlemi almasının ardından bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan poşetten mont ve ekmek çıktı. Çevredekiler patlamanın sesiyle korku yaşadı, okulda çocuğu bulunan bazı veliler gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Mustafa Kemal Caddesi'ndeki Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu'nun bahçesinde bulunan güvenlik kulübesinin yanında, bugün saat 09.30'da şüpheli paketi gören özel güvenlik görevlisi, durumu okul yönetimine bildirdi. Okul yönetimi hemen polisi aradı. Okula giden polis, güvenlik şeridi çekip poşetin bulunduğu yerin yakınına kimseyi yaklaştırmadı ve bomba imha uzmanlarına haber verdi. Okulun yanındaki Bornova Halk Eğitim Merkezi boşaltılırken, okuldaki öğrenciler binanın farklı bir noktasına yönlendirildi. Özel kıyafetini giyen uzman polis, poşete fünye yerleştirdi. Cadde araç trafiğine kapatıldı. Anonsla çevredekiler patlamaya karşı uyarıldı ve kısa süre sonra fünye patlatıldı.
 
VELİLER GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
 
Patlamanın ardından yapılan incelemede, poşetin içinde mont ve ekmek bulunduğu ortaya çıktı. Patlamanın gürültüsüyle panik yaşayan bazı veliler okula koştu, konuyla ilgili bilgi almak istedi. Bazı velilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Kısa süre ara verilen eğitime tekrar devam edildi. 

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 12:31

Etiketler : izmir    bornova    bomba    panik    polis    fünye   


Yorumlar

3141
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN