Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova’nın Duvarları Sanatla Renkleniyor

Bornova’nın Duvarları Sanatla Renkleniyor
Bornova Belediyesinin bu yıl başlattığı "Konuşan Duvarlar Projesi" kapsamında kentte bulunan bazı binaların cephelerine estetik bir görünüm kazandırılıyor.

 

 
Bornova Belediyesi’nin Yakaköy Mahallesi’nde başlattığı “Konuşan Duvarlar Projesi" Bornova’nın değişik semtlerini renklendirmeye devam ediyor. Yakaköy Mahallesi’nde sokak sanatı olan graffiti ile renklenen duvarlarda şimdi de dış cephe kaplaması yapılıyor. Bornova Belediyesi tarafından ilk kez bu yıl düzenlenen “Uluslararası Suluboya Festivali"ne katılan sanatçılar tarafından resmedilmiş Bornova resimleri ile hazırlanan giydirmeler kente estetik bir görünüm kazandırıyor.
 
Proje kapsamında yapılan bina giydirmeleri ilk olarak; Erzene Mahallesi 3 Sokak No:3 adresinde yer alan binanın Dramalılar köşküne bakan cephesine, Yeşilova Mahallesi 4048/2 Sokak No: 7A ile 4050 Sokak No:2’de yer alan binaların Halil Atila İlk Öğretim Okulu’na bakan cephelerine ve Refik Tulga Cad. 5321 Sk. No: 20 adresinde yer alan binanın, Mediha Mahmut Bey Ortaokulu’na bakan cephesine uygulandı. 4 ayrı binanın sağır cephelerine yapılan uygulamalar vatandaşlar tarafından da beğenildi.
 
Konuşan Duvarlar Projesi’ne doğa ve köy turizmi hedefimiz doğrultusunda Yakaköy’de başladıklarını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Şimdi ise kentimizin değişik yerlerinde devam ediyoruz. Bu sanatsal çalışmaları Bornova’nın çeşitli alanlarındaki duvarlara uygulanmaya devam edeceğiz. Kente renkli bir soluk ve enerji katarak vatandaşlarımızın yaşadıkları çevreyi de evleri gibi benimsemeleri istiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 12:16

Etiketler : Bornovanın    Duvarları    Sanatla    Renkleniyor    Bölge   


Yorumlar

7886
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN