Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Efkan Ala, Yöresel Lezzetler Fuarı’nda Konuştu

Efkan Ala, Yöresel Lezzetler Fuarı’nda Konuştu
AK Parti’nin Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği ’Yöresel Lezzetler Fuarı’na katıldı.

 

 
Burada konuşan Efkan Ala, Osmanlı döneminden söz etti. Birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere fırsat verilmemesini isteyen Ala, "Bizi tarihten gelen kardeşliğimiz güçlü kılıyor. Osmanlı Devleti bir Avrupa ülkesiydi. Avrupa’da hiçbir karar Osmanlıyı dikkate almadan alınamazdı. uygulanamazdı. Şimdi de Türkiye’yi dikkate almadan ne Balkanlar’da ne Ortadoğu’da ne de Avrupa’da bir kararın alınıp istedikleri gibi uygulama imkanı aşağı yukarı yok" dedi.
 
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme mücadelesini de anlatan Ala, "Şu anda bizim Almanya’da, Fransa’da, İtalya’da bir ülke nüfusu kadar Türk nüfusu var. Aslında milletimiz, devletimizden önce Avrupa Birliği’ne girmiştir. Bizde devlet olarak 78 milyon adına karar verdik ve Avrupa Birliği’ne gireceğiz dedik. Bunun gerekleri neyse yapıyoruz. Bizim ülke olarak kardeşliğimiz bu ülkenin Avrupa Birliğine girmede en önemli enstrümanımızdır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 18:47

Etiketler : Efkan    Ala    Yöresel    Lezzetler    Fuarında    Konuştu    Politika   


Yorumlar

8453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN