Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'En Hızlı Büyüyen Yedinci Ülkeyiz'

'En Hızlı Büyüyen Yedinci Ülkeyiz'
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Denizli’nin Çardak İlçesi’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Zeybekci, seçimlere rağmen ülkenin bu yıl dünyanın en hızlı büyüyen yedinci ülkesi olduğunu söyledi.

 

 
AK Parti’nin Denizli’den birinci sıra adayı da olan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçim bölgesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Çardak Belediye Kreşini uğrayan Bakan Zeybekci, çocuklarla bir süre zaman geçirdi. Daha sonra Çardak Belediyesi toplantı salonuna geçen Bakan Zeybekci, burada partililerle buluştu. Bakan Zeybekci, Türkiye’nin 1.5 yılda dört seçim yaptığını, birilerinin felaket tellallığına rağmen ülkenin dimdik ayakta olduğunu söyledi.
 
Seçimlere rağmen ülkenin 2015’te, yüzde 3.8 son çeyrekteki büyümesiyle beraber dünyanın en hızlı büyüyen yedinci ülkesi olduğunu belirten Bakan Zeybekci, "Bir yıl içinde; 2014 Ağustos ila 2015 Ağustos arası 1.7 milyon vatandaş iş buldu. Türkiye bu dönemde, tarihinde ilk defa dış ticarette bire bir denge yani dış ticaret açığında en iyi dönemini yaşıyor. Cari açığını son bir, 1.5 yılda yüzde 42 iyileştirdi Türkiye. Bunların hepsi etrafımızdaki ateş çemberine rağmen oldu. Dünya yerle bir olurken, Avrupa’da yaprak dahi kıpırdamazken, Türkiye bu güzellikleri yaşadı. Ve bunu sizin içinizden çıkan sizin seçtiğiniz bu memleketin evlatları yaptı. Onlar gece gündüz ’Türk ekonomisi kötüye gidiyor’; yatarlar kalkarlar ’kur’ derler. Türkiye’deki ekonominin dengeleriyle ilgili, Türk ekonomisinin krize gidebileceği herhangi bir şey söylemezler. Çünkü söyleyemezler. Avrupa’da ve dünyada en iyilerden birisiyiz. 2015’te bu seçimlerden sonra 2016 yılının başından itibaren Türkiye’de en kılcal damarlarına kadar bütün her alanında göreceğiniz en önemli şey coşku olacaktır. Yüzde 5’in üzerindeki büyümelere yine çıkacağız. 13 yıldan beri üst üste ortalama yüzde 12.5 ihracatımız büyüttük, yeniden o günler tekrar 2016 yılından itibaren tekrar başlayacak" dedi.
 
Ülkedeki bombalı saldırılara değinen Bakan Zeybekci, "2001 yılına kadar koalisyonlar halimiz belli, Türkiye nereden nereye indi. Bu aynı düşüşü isteyenler 1 Mayıs’ta Taksim katliamını yapanlardı. Diyarbakır’da o miting alanındaki trafoya bomba koyanlar, Suruç’takiler de aynı, Ankara’daki o bombayı patlatanlarda aynı. Aynı yılanın deliğinden çıkan o deliğin içindeki aynı aktör. Bölücü terör örgütünü bulupta, Asala’yı yeniden başımıza sarıp da, terörü nasıl başımıza sardılarsa. 1984 yılından sonra bölücü terör örgütünü başımıza saran aynı. İstedikleri aynı. Türkiye başını kaldıramasın, dünya yeniden dizayn edilirken başını kaldırıp ta bu kardeş coğrafyasında ’ben de varım’ diyemesin diye. Bu belaları, saldırılara terör eylemlerine bölücü terör örgütlerine karşı bizim bir tek ilacımız var. Onları kökünden kurutacak tek ilacımız var. Birlik beraberlik ve kardeşliğimle onların kökünü kurutacağız. AK Partilisi, CHP’lisi ve MHP’lisi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sünni’si bu hastalığa karşı el ele omuz omuza can cana bunların karşısında durduk mu bunlar çatır çatır çatlayıp yok olup gidecek. Sizlerden uyanık olmanızı istiyorum" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 17:57

Etiketler : Bakan    Zeybekci    Türkiye    Seçimlere    Rağmen    En    Hızlı    Büyüyen    Yedinci    Ülke    Genel   


Yorumlar

9993
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN