Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İngiltere’deki Türkler Sandık Başında

İngiltere’deki Türkler Sandık Başında
Britanya’da yaşayan Türk vatandaşları bugünden itibaren İngiltere’nin başkenti Londra ve İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da kurulan merkezlerde oy kullanmaya başladı.

 

 
Türk vatandaşları 22 – 25 Ekim tarihleri arasında Birleşik Krallık’ta hafta için sabah 10 akşam 19.00 haftasonu da 09.00 – 21.00 saatleri arasında oy kullanabilecek.
 
İngiltere’de yaşayan vatandaşlar için Londra’daki Olympia Sergi ve Konferans Merkezi’nde toplam 30 sandık kuruldu. İlk günden oy kullanmaya gelenler binanın önünde uzun kuyruklar oluştururken, seçmenler bina içinde güvenlik eşliğinde kısa aralıklarla alındı.
 
Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşların rahat oy kullanabilmeleri için oy kullanma süresinin 4 güne çıkarıldığını ve haftasonu yaşanabilecek yoğunluk dolayısıyla kurulan sandık sayısının 40’a çıkarılacağını, oy kullanma saatlerinin de sabah 9’dan akşam 9’a kadar uzatıldığını açıkladı.
 
Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde Birleşik Krallık’ta yaklaşık 84 bin 728 seçmenin yüzde 29.38’i sandık başına gitmişti.

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 16:18

Etiketler : İngilteredeki    Türkler    Sandık    Başında    Dış    Haberler   


Yorumlar

6790
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN