Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Halikarnas Balıkçısı Ölümünün 42’nci Yılında Anıldı

Halikarnas Balıkçısı Ölümünün 42’nci Yılında Anıldı
Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 42’inci yıl dönümünde Bodrum Belediyesi ve Halikarnas Balıkçısı Platformu tarafından mezarı başında düzenlenen etkinlikle anıldı. Balıkçının mezarına, çocuklar karanfil bıraktı.

 

 
İzmir’de 1973 yılında vefat eden ve vasiyeti üzerine Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nde defnedilen, Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 42’nci yılında mezarı başında anıldı. Törene Bodrum Belediye Başkan Vekili Osman Küçükyüzbaşı, CHP Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve partililer katıldı. Gümbet Mahallesi Gönül Tepesi’ndeki müze olarak kullanılan alanda geçekleşen etkinlikte Hüseyin Boyacı İlkokulu öğrencileri de balıkçının mezarına kırmızı karanfiller bıraktı. Öğrenciler anma töreni sırasında Kabaağaçlı’nın şiirlerini okudu.
 
Halikarnas Balıkçısı Platformu üyesi Meral Saraçbaşı, "Balıkçıyı anma etkinliklerinde bizleri her yıl yalnız bırakmayan çocuklara teşekkür ediyorum. Doğayı, yaşamı, çevreyi koruduğu ve sevdiği gibi çocukları da çok severdi. Bu yıl da yine çocuklarla birlikte Cevat Şakir Kabaağaçlı’yı andık. Unutmamak ve unutturmamak için çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren onu tanıtmalı ve anlatmalıyız" dedi.
 
Halikarnas Balıkçısı için Cumhuriyet Mahallesi’ndeki sembolik ağaçlandırma alanına zakkum fidanı dikildi.

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 16:04

Etiketler : Halikarnas    Balıkçısı    Ölümünün    nci    Yılında    Anıldı    Genel   


Yorumlar

9250
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN