Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arkas Sailing Team’den Büyük Başarı

Arkas Sailing Team’den Büyük Başarı
Arkasspor Kulübü’nün yelkenli takımı Arkas Sailing Team, katıldığı ilk uluslararası yarışta finish çizgisine ulaşmayı ve kategorisindeki liderliği garantiledi.

 

 
Daha önce Türkiye çapında birçok derece elde eden Arkas, 22 ülkeden 115 tekne ve 1000’nin üzerinde sporcunun katıldığı Rolex Middle Sea Race’de 5 günde 606 deniz milini yaklaşık 75 saatte kat etti ve IRC 3 kategorisindeki liderliği aldı.
 
Malta Kraliyet Yat Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen, Akdeniz’in en önemli off shore yelken yarışı olan organizasyonda Serhat Altay, Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen’den kurulu, tamamı Türk yelkencilerden oluşan takımla mücadele eden Arkas, 21 Ekim’de Malta Kalesi önünden start alan yarışı cumartesi noktalayacak.
 
ZORLU OLACAK
 
Arkas Sailing Team Kaptanı Serhat Altaylı, Malta’nın uluslararası sularında çok zorlu bir mücadele verdiklerini söyledi. Zorluklara değil başarışa ve takım ruhuna odaklandıklarını dile getiren Altaylı, "Bir günde dört mevsimin yaşandığı yarışta, 0 rüzgar ve 30 derece hava sıcaklığı ile ilerlerken bir anda başlayan şiddetli dolu yağışı ve 36 knotlara varan kuvvetli rüzgarlar ile zorlu anlar yaşadık. 48 saat hiç uyumadan yol aldığımız günler geçirdik. Ekibi iki takıma bölüp nöbetleşe kısa uykular, tekne üzerinde hiç durmadan 606 deniz mili yol kat ettik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık ve başarılı olduk" dedi.

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 15:40

Etiketler : Arkas    Sailing    Teamden    Büyük    Başarı    Spor   


Yorumlar

3212
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN