Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


HKP’den Suç Duyurusu

HKP’den Suç Duyurusu
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), seçim çalışmalarının engellendiği gerekçesiyle İzmir Cumhuriyet Başsavcığılığına suç duyurusunda bulundu.

 

HKP İzmir milletvekili adayı avukat Tacettin Çolak, suç duyurusu dilekçesini vermeden önce partililerle Bayraklı Adliyesi C Blok önünde basın açıklaması yaptı. Çolak, partisinin kitlelerle tek buluşma aracı olan afiş ve pankartların Seçim Kurullarının ve Valiliğin talimatlarıyla parti il binası önü de dahil olmak üzere toplatıldığını, para cezaları kesmek suretiyle gözdağı verildiğini öne sürdü.
 
4 Ekim günü polisler tarafından düzenlenen tutanakla Gaziemir Kaymakamlığı’nın 208 lira idari para cezası kestiğini aktaran Çolak, oysa YSK kararına göre 1 Kasım seçimlerinin başlangıç tarihinin 31 Ağustos olarak açıklandığını, dolayısıyla bu tarih aralığında bu tür denetimlerin ve gerektiğinde yazılacak cezaların mülki amirliklerin değil, Seçim Kurullarının yetkisinde olduğunu söyledi.
 
Çolak, aynı şekilde, emniyet mensupları ile Büyükşehir ve Konak Belediyesinde görev yapan bazı zabıtaların pankart ve afişlerini topladıklarını, 18 Ekim günü parti binasındaki asılı parkartların söküldüğünü anlattı.
 
Bu nedenlerle, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, polis memurları ve zabıta görevlilerinin “Siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi", "Görevi kötüye kullanma", “Seçim propagandasının engellenmesi" suçlarını işledikleri gerekçesiyle cezalandırılmalarını talep eden Çolak, açıklamanın ardından HKP İzmir milletvekili adaylarıyla birlikte suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu. Çolak, ayrıca İzmir İl Seçim Kurulu Başkanı’na da şikayet dilekçesi verdi.
 

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 13:37

Etiketler : Hkpden    Suç    Duyurusu    Bölge   


Yorumlar

4192
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN