Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağlar’da Mehmet Akif Ersoy Parkı

Karabağlar’da Mehmet Akif Ersoy Parkı
Karabağlar Belediyesi, İstiklal Marşı’nın yazarı, Mehmet Akif Ersoy adına 13 bin 250 metre karelik alana ’Mehmet Akif Ersoy Parkı’ yaptı. Park düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Karabağlar Tahsin Yazıcı Mahallesi 9601 sokak’ta bulunan parkın açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Orhan Polat, CHP İzmir Milletveki Ali Hıdır Uludağ ve CHP adayı Sevda Erdan Kılıç’ın yanı sıra, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri ve çok sayıda partili katıldı.
 
Parkın açılışında konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İstiklal Marşımızın şairine yakışır bir park yapıldığını belirterek, Mehmet Akif Ersoy’un adının gelecek kuşaklara taşınması için parka adının verildiğini ifade etti. Karabağlar Belediyesi’nin her konuda iddialı olduğunun altını çizen Başkan Selvitopu, “Karabağlar’ı değiştireceğiz ve çağdaş bir kent haline getireceğiz. Bunlarla ilgili bütün hazırlıkları yaptık, bazı uygulamaya koyduk ve bunları görev süremiz içerisinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızla adım adım takip ederek hayata geçireceğiz" dedi. Tahsin Yazıcı Mahallesi Muhtarı Selim Sarı’da konuşmasında Başkan Selvitopu ve ekibine teşekkür ederek, “Atıl durumda olan bu yeri cennete çevirdiniz" dedi.
 
Konuşmaların ardından kurdela kesilerek Mehmet Akif Ersoy Parkı’nın açılışı gerçekleşti. Konuklarıyla parkı gezen Başkan Selvitopu, yapımı tamamlanan milli şair’inin büstünün de açılışını gerçekleştirdi.
 

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 11:31

Etiketler : Karabağlarda    Mehmet    Akif    Ersoy    Parkı    Bölge   


Yorumlar

7264
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN