Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Son Seçim Anketinde Büyük Sürpriz

Son Seçim Anketinde Büyük Sürpriz
En güvenilir kamuoyu araştırma şirketlerinden KONDA'nın, son anketinde CHP'ye seçmen desteği ilk kez yüzde 30 çıtasını aşmış görünüyor. 7 Haziran seçimlerine göre AK Parti oylarında önemli bir değişim göstermeyen anket sonuçlarının 1 Kasım seçimlerinde teyit olması durumunda sandıktan yine tek başına iktidar değil, koalisyon çıkacak.

 

Businessht internet sitesinde, KONDA'nın 1 Kasım genel seçimlerine ilişkin olarak müşterileriyle paylaştığı son kamuoyu araştırmasının sonuçları yayımlandı. 10 Ekimdeki Ankara katliamından tam bir hafta önce yapıldığı öğrenilen ankete göre, 7 Haziran seçimlerinde oyları yüzde 25,13 olan Cumhuriyet Halk Partisi'ne seçmen desteği ilk kez yüzde 30’un üzerine çıktı. Yüzde 30 çıtasını aşmak, CHP içinde yapılan değerlendirmelerde uzun süredir "öncelikli stratejik hedef" olarak belirlenmişti.
 
KONDA'nın son kamuoyu anketinde, parlamentodaki dört partinin seçmen desteği şöyle tahmin edildi:
 
AKP  YÜZDE   40,9
CHP  YÜZDE   30,4
MHP  YÜZDE  14,3
HDP  YÜZDE   11,8
 
BusinessHT'ye konuşan Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, kamuoyuyla paylaşacakları bir anket olmadığını söyleyerek anket sonuçlarını doğrulamayacağını da, yalanlamayacağını da söyledi. Ağırdır, yalnızca seçim öncesi son perşembe günü kamuoyuna anket yayınladıklarını söyledi.
 
Milletvekili dağılımı nasıl olacak?
 
Garanti Yatırım tarafından paylaşılan son notta; son gelen KONDA ve Gezici anketlerinin ardından son iki ay içinde yapılan anket ortalamalarının işaret ettiği oy oranları ve milletvekilleri sayıları şöyle tahmin edildi:
 
AKP YÜZDE 42,4 İLE 265 MİLLETVEKİLİ
 
CHP YÜZDE 27.4 İLE 141 MİLLETVEKİLİ
 
MHP YÜZDE 14,8 İLE 67 MİLLETVEKİLİ
 
HDP YÜZDE 12,3 İLE 77 MİLLETVEKİLİ

 

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 11:37

Etiketler : konda    seçim anketi    chp    iktidar    muhalefet    koalisyon       


Yorumlar

5185
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN