Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güzelbahçe’ye Kışlalı Anıtı

Güzelbahçe’ye Kışlalı Anıtı
Bombalı suikast sonucu 1999 ylında yaşamını yitiren gazeteci-yazar, siyaset bilimci eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın anıtı, Güzelbahçe’de Ahmet Taner Kışlalı kavşağına konuldu.

 

Ahmet Taner Kışlalı Kavşağı’na konulan anıtın önünde düzenlenen anma törenine CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, milletvekili adayları Ednan Aslan, Sevda Erdan Kılınç, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, “16 yıl önce de bomba patlıyordu, bugünde, o gün de karanlık vardı bugün de. O gün o karanlığa tepki gösteren Ahmet Taner Kışlalı aydınlığın yolunu gösteriyordu, onun için öldürülmüştü. Bugün de 10 gün önce barışın yolunu gösteren 102 yurttaşımız can verdi. Demekki 16 yılda bu ülkede çok şey değişmemiş. Yine karanlıklar, yine bağlanzlıklar, yine yobazlıklar" dedi.
 
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de bu ülkenin bağımsızlığı, Atatürk devrim ve ilkeleri için canlarını veren demokrasi şehitleri Kubilay’ı, Abdi İpekçi’yi, Uğur Mumcu’yu, Çetin Emeç’i, Turan Dursun’u, Bahriye Üçok’u Muammer Aksoy’u, Cevat Yurdakul’u ve daha onlarca ismi unutmayacaklarını söyledi. İnce, “Yıllardır hep Atatürkçüler, devrimciler, yurtseverler bombaların hedefi oldu. Dün de bugünde bombalara hedef oldu. Demokrasi, cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeden ülkenin bölünmez bütünlüğü için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz" dedi.
 
İzmirli heykeltıraş Cumhur Ata Türk’ün yaptığı ve üzerinde Ahmet Taner Kışlalı’nın “Kemalizm, geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğüdür" sözünün yer aldığı anıtın önüne davetliler karanfil bıraktı, saygı duruşunda bulundu.

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 10:38

Etiketler : Güzelbahçeye    Kışlalı    Anıtı    Bölge   


Yorumlar

7713
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN