Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ruhatsız Yapıya Geçit Yok

Ruhatsız Yapıya Geçit Yok
Bornova Belediyesi, Yunus Emre Mahallesi’nde 13 dönümlük parkın içine yapılan kaçak binayı yıkarak, yeşil alanı halkın kullanımına daha geniş biçimde sundu. Yıkım sayesinde Yunus Emre Parkı çirkin görüntüden kurtulurken, yeşil alan daha da büyütüldü. Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Selahattin Özdemir, yapılan çalışmanın mahalleleri için çok önemli olduğunu belirterek, Başkan Olgun Atila’ya teşekkür etti.

 

Bornova Belediyesi Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan 13 bin 400 metrekarelik Yunus Emre Parkı’nı kaçak binadan temizleyerek bölgenin oksijen deposu olan yeşil alanı genişletti. 
 
7402/5 ile 7402/6 sokaklar arasında kalan ve içerisinden iki çocuk oyun alanı, spor aletleri, oturma grupları, piknik masaları, halı saha ve basketbol sahasının da bulunduğu Yunus Emre Parkı’ndaki kaçak bina çirkin bir görüntü oluşturuyordu. 
Yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yıkılan binanın bulunduğu alan temizlenerek parka dahil edildi. Yıkımın ardından alan çimlendirildi.
 
Muhtar’dan Başkan ve ekibine teşekkür
 
Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Selahattin Özdemir, kaçak binanın yıkımı ve parkın elden geçirilmesinin mahalleliler için büyük bir hizmet olduğunu belirtti. Yunus Emre Parkı’nın aynı zamanda bir yaşam alanı olduğunu söyleyen Muhtar Özdemir, “Akşamları çayını yemeğini alan buraya koşuyor. Yemyeşil bir ortamda nefes alıyor. Bütün belediye personeline özellikle de Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila’ya teşekkür ediyorum. Yıkımın yanında bu parkta birçok çalışma gerçekleştirdi. Yürüyüş yolları yapıldı. Piknik masalarının altına beton atılarak çökmeleri önlendi. Belediye Başkanımız bizzat kendisi gelerek ilgilendi. Bu güzellik yaşanıyorsa Başkan Atila’nın sayesindedir. Kendisine minnet borçluyuz” dedi.
 
Vatandaşlar da Yunus Emre Parkı’nın kaçak binadan temizlenmesinin ve yapılan düzenlemelerin kendilerini memnun ettiğini belirterek çalışmalar için teşekkür ettiler.
 
Yeşil alanlar yaşam kalitesini yükseltiyor
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki park ve yeşil alanların korunması ve yenilerinin yapılması konusunda büyük bir hassasiyetle çalıştıklarını belirterek, “Yeşil alanlarımız ve parklarımız insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltiyor. Hem vatandaşlarımız için daha sağlıklı bir yaşam hem de kentimizin daha yeşil ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlayan parklarımızı korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz. Yunus Emre Parkımızda da bu anlayış doğrultusunda kaçak yapıyı yıkarak ortaya çıkan yeşil alanı da halkımızın kullanımına sunduk” dedi.
 

Yayın Tarihi : 22.10.2015 : 10:03

Etiketler : bornova    bornova belediyesi    park    ruhsatsız yapı       


Yorumlar

4753
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN