Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ödemiş Belediyesi Yeni Binasında

Ödemiş Belediyesi Yeni Binasında
Adalet Bakanlığı tarafından süresiz olarak tahsisi sağlanan İzmir’in Ödemiş ilçesi eski adliye binası, yapılan tadilatın ardından belediye binasına dönüştürülüp, hizmete açıldı. Yeni binada, Fen, Hukuk İşleri, İmar ve Şehircilik, Yapı-Kontrol İşletme İştirakleri, Mali Hizmetler, Yazı İşleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim ile Muhtarlık Hizmetleri birimleri yer alacak.

 

Mithatpaşa Caddesi’ndeki Ödemiş Belediyesi eski binası, iki yıl önce dönemin CHP’li Belediye Başkanı Bekir Keskin tarafından Tayyare Parkı’nın genişletilmesi için yıkıldı. Belediye ise geçici olarak Ödemiş Müzesi karşısındaki Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Ödemiş Kültür Merkezi binasına taşındı. Ancak, geçici olarak da olsa belediyenin yerinin ilçe merkezine uzak olması nedeniyle ulaşımda sıkıntılara neden oldu. Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, yer arayışına girdi. Ödemiş Adliyesi’nin yeni binasına taşınmasından sonra boşalan Atatürk Caddesi’ndeki 2 bin 724 metrekare kullanım alanına sahip, iki katlı, 44 odalı binasını Adalet Bakanlığı’ndan istedi. Bina süresiz olarak belediyeye tahsis edildi. Binanın Ağır Ceza Mahkemesi, belediye meclis salonuna, başsavcı odası ise belediye başkanının makam odasına dönüştürüldü. Binadaki oda sayısı da 36’ya düşürüldü. Baştan ayağı elden geçirilerek yenilenen 19 Ekim’den itibaren hizmet vermeye başladı. Meclis salonundaki mefruşat çalışmaları halen sürerken yeni binada, Fen, Hukuk İşleri, İmar ve Şehircilik, Yapı-Kontrol İşletme İştirakleri, Mali Hizmetler, Yazı İşleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim ile Muhtarlık Hizmetleri Birimleri’nin yeni binada hizmet vereceği bildirildi. Kültür, Veteriner İşleri, Sosyal Hizmetler, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri birimlerinin ise eski yerlerinde hizmet vermeye devam edeceği öğrenildi.
 
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, vatandaşların artık minibüs parası ödemeden rahatlıkla belediyeye gelerek işlerini halledebileceklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 21.10.2015 : 20:19

Etiketler : Ödemiş    Belediyesi    Yeni    Binasında    Genel   


Yorumlar

6118
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN