Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Barış İçin Oy Kullanın''

''Barış İçin Oy Kullanın''
HDP İzmir Milletvekili ve adayı Ertuğrul Kürkçü, seçmenlerden 1 kasım seçimlerinde barış ve hukuk devleti için oy kullanmalarını istedi.

 

HDP İzmir milletvekili adaylarının seçim çalışmaları kapsamında Ertuğrul Kürkçü, HDP İl Eşbaşkanı Cavit Uğur ve beraberindeki HDP heyetiyle, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını (SMMMO) ziyaret etti ve Tepekule Kongre Merkezinde TMMOB bileşenleri ile biraraya geldi. Kürkçü, seçimlerle ilgili görüşlerin paylaşıldığı SMMMO ziyaretinde, seçmenin barış için oy kullanmasını isteyerek, "Bu seçim savaşla barış, diktatörlükle, Tayip Erdoğan ile hukuk devleti arasında bir seçim olacak. Bize destek verilmesinden çok diktatörlük karşısında ortak bir tutum alınması için herkesin bu seçimde barış için oy kullanmasını istiyoruz. HDP’nin 7 Hazirandan çıkardığı en önemli ders, mümkün olan en geniş ittifakı henüz kurmadığını anlamış olmasıdır ve bu en geniş demokratik ittifakı kurmak için bu seçimi bir vesile olarak göreceğimizi anlatmak isteriz" diye konuştu.
 
Konuşmaların soru cevap bölümünde emanet oylar tartışmasına da değinen Ertuğrul Kürkçü, HDP’ye verilmiş olan bu oyların kalıcı olduğunu kaydederek, "Bu oylar güçlü ortak bir sol parti ortaya çıkıncaya kadar başka partilere ödünç verilmiş oylardı. Onlar da geldikleri yerde durma eğilimindeler. Biz o açıdan yüzde 13’ün altına düşeceğimizi düşünmüyoruz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 21.10.2015 : 16:31

Etiketler : Kürkçü    Barış    İçin    Oy    Kullanın    Bölge   


Yorumlar

1127
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN