Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güzelyalı’daki 3 Park Yenilendi

Güzelyalı’daki 3 Park Yenilendi
Konak Belediyesi’nin Güzelyalı’da tasarımını baştan aşağı yenilediği üç park 24 Ekim Cumartesi günü hizmete açılacak.

 

Daha yeşil bir kent hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Konak Belediyesi, Güzelyalı Semti’ndeki Mehmet Ali Akman, 4/4 ve Ali Rıza Akıncı Parkları’nı baştan aşağı yeniledi. Mevcut yeşil alanlara ek yeni alanların oluşturulduğu, daha fazla oyun ve spor alanının yapıldığı parklar daha resmi açılışı yapılmadan bölge halkının hem beğenisini kazandı hem de yoğun ilgisini gördü. Kent sakinlerinin doğayla bütünleşerek şehir yaşamı içinde rahat ve huzurlu bir ortamda nefes almasını sağlayacak parklar için Konak Belediyesi 24 Ekim Cumartesi günü bölge halkının katılımıyla görkemli bir açılış töreni düzenleyecek.
 
Toplam alanı 5 bin 350 metrekare olan parklar için Konak Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kapsamlı bir yenileme çalışması yürüttü. Eş zamanlı yapılan peyzaj ve alt yapı düzenlemeleriyle üç park baştan sona yepyeni bir görünüme kavuştu. Kısa zamanda tamamlanan çalışmalarla semt sakinlerinin güvenle geldiği, yıllanmış ağaçların altında huzurla dinlendiği, hem çocuklarların hem de yetişkinlerin birarada keyifli zaman geçirdiği birer yaşam alanı oluşturuldu. Artırılan yeşil alanların yanı sıra yeni çocuk oyun grupları ve güvenli spor sahaları ile parklar Güzelyalı’ya yakışır hale geldi. Modern spor aletleri, yeni çocuk oyuncakları ile yepyeni bir görünüm kazanan üç parkta sevimli dostlar da unutulmadı. Onlar için de bölgeye oyun alanları, kum havuzları, mama ve su kapları yerleştirildi.
 
CUMARTESİ GÜNÜ TÖRENLE AÇILACAK
 
Konak Belediyesi’nin yenileyerek bölge halkının yeniden kullanımına sunduğu üç park için 24 Ekim Cumartesi günü bölge sakinlerinin de katılacağı bir tören düzenlenecek. Çocuklar için çeşitli etkinliklerin de yer alacağı doğa buluşması saat 13.00’te Mehmet Ali Akman Parkı’nda başlayacak. Buradaki etkinliklerin ardından Ali Rıza Akıncı ve 4/4 Parkı’nda da etkinlikler yapılacak. Tüm doğa dostlarını ve Konaklıları yenilenen parkların hizmete açılışının gerçekleştirileceği törene davet eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "Daha yeşil bir Konak sözümüzü yerine getiriyoruz. Cumartesi günü saat 13.00’te tüm hemşerilerimizi, yenileyerek yeniden hizmete açtığımız parklarımıza bekliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 21.10.2015 : 11:53

Etiketler : Güzelyalıdaki    Park    Yenilendi    Bölge   


Yorumlar

4040
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN