Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaya, Esnafa Destek Sözü Verdi

Kaya, Esnafa Destek Sözü Verdi
Sahada çalışmalarına ilçe ilçe devam eden AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir'de gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleriyle seçim turlarını sürdürdü. Ziyaretleri sırasında esnafa yönelik önemli açıklamalar yapan Kaya, "Seçim beyannamemizde esnaflarımıza yönelik birçok taahhüt yer aldı. Esnafımızın ekmeğini büyütmek için elimizden gelen desteği vermek boynumuzun borcu" dedi.  

 

Seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir ilçesinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde seçmenlerle bir araya geldi.
 
Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen AK Partili Kaya, güçlü bir Türkiye için 1 Kasım'ı işaret etti, destek istedi. Gezdiği esnaflara AK Parti seçim beyannamesinin esnaflarla ilgili kısmı hakkında bilgiler veren Kaya, "Beyannamemizde esnafımıza kolaylıklar ve büyük avantajlar sağlayan birçok madde yer alıyor. Bilindiği gibi, esnafa düşük faizli kredi uygulaması 13 yıldır devam ediyor. Yeni dönemde ise esnafımıza 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sunacağız. KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılması amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracak düzenlemeler yapacağız. Emeğin yoğun olduğu sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, sembolik bir kira bedeli ile, anahtar teslimi, karşılıksız fabrika binası yapılacak. 51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi  indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz. Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. Biz bunları vaat etmiyoruz, taahhüt ediyoruz. AK Parti'yi diğerlerinden ayıran da budur. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Esnaflarımız, sermaye ve refahın tabana yayılması, gelir dağılımının iyileştirilmesi ve böylece sosyal dengelerin korunmasında ekonomik ve sosyal hayatın önemli unsurlarından birisidir. Esnaflarımıza desteklerimiz artarak devam edecek" şeklinde konuştu. 
 
Esnaf belirsizlik değil istikrar istiyor
 
Esnaf gezileri sırasında esnafın siyasi belirsizlik istemediğini gördüğünü dile getiren Mahmut Atilla Kaya, "Esnafımız belirsizlik istemiyor. Esnafımız istikrar istiyor. Bu nedenle esnafımız AK Parti'ye 'tek başına iş başına' diyor. Tek başına iktidar, güven ve istikrar açısından büyük önem taşıyor. AK Parti dışındaki diğer partilerin tek başına iktidar olma ihtimali olmadığı gibi bir araya gelerek koalisyon kurma kabiliyetleri olmadığını da geçen süreçte yaşayarak gördük. Bu yüzden AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olması, güven ve istikrarın sürmesi açısından büyük önem taşıyor" ifadesinde bulundu. AK Partili Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir temaslarının ardından özel bir televizyon kanalında canlı yayına katılmak üzere ilçeden ayrıldı. 

Yayın Tarihi : 21.10.2015 : 11:50

Etiketler : AK Parti    İzmir    Milletvekili adayı    Atilla Kaya    esnaf    Gaziemir    seçim    1 kasım    sandık    siyaset       


Yorumlar

8015
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN