Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Yeni Türkiye Diyenlerin Kafası Çağ Dışı!''

''Yeni Türkiye Diyenlerin Kafası Çağ Dışı!''
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Başbakan Davutoğlu’nun Van mitinginde ‘AK Parti iktidardan indirilirse ya bu terör çeteleri dolaşacak ya da eskiden olduğu gibi 'Beyaz Toroslar' dolaşacak’ sözlerini sert dille eleştirdi.

 

Bu söylemin iktidar için açık bir tehdit olduğunu belirten Çam, “Senin ima ettiğin faili meçhul cinayetlerin simge aracı Beyaz Toroslar, Reyhanlı’da da, Gezi’de de, Suruç’ta da, Ankara’da da kılık değiştirerek zaten vardı. Bu sözler apaçık JİTEM, kontr-gerilla ve özel harp dairesine görev emri vermektir. Bu büyük bir suçtur. Bu ülkenin başbakanıyım diye kürsüye çıkıp bu tehditlerle mi oy topluyorsun artık, bu kadar mı düştün? Bunun adı ne siyaset, ne demokrasi ne de insanlıktır. Bu düpedüz şantajdır. ‘Yeni Türkiye’ diyenlerin kafası çağ dışı” dedi. 
 
“AKP, ARTIK TEHDİT VAAT EDİYOR”
 
Çam, ağır eleştirisinde şunları söyledi: “Bu ülkeyi son üç ayda 700 canı alarak 90’lı yılların karanlık günlerine götüren sizlersiniz. Bunu bu cümlelerinizle açıkça dile getirdiniz. Demek ki bu beyaz Toroslar sizin bünyenizde besleniyor ve siz düğmeye basınca onlar da tetiğe basacaklar. Dün beyaz Torosla kaçırıp öldürüyordunuz, bugün öldürmekle yetinmeyip cesetleri yerde sürüklüyorsunuz. Daha Ankara’da hayatını kaybeden 102 canın acısı yüreğimizi dağlarken sen kalkmış beyaz Torosla tehdit edip oy istiyorsun. Bunun adı korku siyasetidir, bu bir tükenmişliktir. Bu halk bu tarihi de unutmayacak. 1 Kasım’a sayılı günler kala daha nelerinizi itiraf edeceksiniz merak ediyorum. Halk da merak ediyor. Eskiden istihdam, kalkınma, gelişmişlik gibi sizinle bağdaşmayan kelimeleri vaat ederdiniz şimdi korkutma siyasetine soyunup beyaz Toroslarla tehdit vaat ediyorsunuz. Biz yurttaş olarak bunları söyleyen bir başbakan ve ekibi tarafından yönetilmekten utanç duyuyoruz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış sizin de tüm ampulleriniz teker teker sönüyor. Artık içinizde tutamıyorsunuz. 1 Kasım’da da halk sizi o makamlarda tutmayacak.”
 

Yayın Tarihi : 21.10.2015 : 10:23

Etiketler : musa çam    tbmm    anakara    katliam    canlı bomba       


Yorumlar

9724
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN