Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Batur Hızır Lokması Dağıttı

Batur Hızır Lokması Dağıttı
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Muharrem Ayı nedeniyle yas orucu tutan Narlıderelilere Narlıdere Cemevi’nde Hızır lokması dağıttı.

 

Hicri Takvimin başlangıcı olan 15 Kasım akşamı güneşin batışıyla birlikte başlayan Muharrem Ayı’nda yas orucu tutanlara dağıtılan Hızır lokmasını dün akşam Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur dağıttı. Narlıdere Cemevi’nde gerçekleştirilen Hızır lokmasına Başkan Batur’un yanı sıra, Alevi dedeleri Yusuf Erdemli ve Ali Tekin ile CHP İl yöneticisi Celal Yıldız, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP İzmir Milletvekili adayı Ednan Arslan, Belediye Meclis üyeleri, Gani Pekşen, Muhtarlar, demokratik kitle örgütü temsilcileri ve Narlıdereliler katıldı.
 
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Hızır Lokmasına katılan Narlıdereliler ile bir süre sohbet etti dertlerini dinledi. Alevi dedelerinin yaptığı konuşmaların ardından bir konuşma gerçekleştiren Başkan Batur, Ankara Garında yaşanan Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamının yaşandığı terör eylemini kınadı. Batur “ Sadece barış isteyen vatandaşlarımız 10 Ekim günü Ankara garında katledildiler. Canlarımızı kaybettik. Terörün her türlüsünü nereden gelirse gelsin kınıyorum. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz günler bunlar. Muharrem ayı yas ayıdır. Biz sizlerle Kerbela’da yaşanan acıları ve Ankara garında katledilen canlarımızın acılarını, matemini paylaşmaya geldik. Oruçlarınız kabul ola, niyaz ola" dedi.
 

Yayın Tarihi : 20.10.2015 : 16:50

Etiketler : Batur    Hızır    Lokması    Dağıttı    Bölge   


Yorumlar

3491
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN