Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'İzmir’de 3. Vekili Kesin Çıkaracağız'

'İzmir’de 3. Vekili Kesin Çıkaracağız'
HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmir’de partisinin oylarının düşmediğini, yükseldiğini önesürdü, "Biz İzmir’de 3. vekili kesin çıkaracağız hatta 2. bölgeden 2. vekili çıkaracağımızı da düşünüyoruz" dedi.

 

 
HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, 2. sıra milletvekili adayı Mülkiye Birtane ve 2. bölge 2. sıra adayı Gülistan Kılıç ile birlikte seçim çalışmalarına sabah 06.00’da Balık Hali’ndeki esnafla balık çorbası içerek başladı. Sebze Hali’ni gezerek esnafın sorunlarını dinleyen adaylar "İnadına HDP" broşürleri dağıttı. Kürkçü, kamyondan karpuz indiren esnafa yardım ederken Birtane, pırasa ayıklayan kadınlarla dertleşti.
 
HDP’li Kürkçü, 1 Kasım seçimleri öncesi, 7 Haziran’dan tamamen farklı bir atmosfer olduğunu dile getirerek, "Bizim seçmenimiz kendi yerinde duruyor ve ileriye doğru bir adım daha atacak. Biz İzmir’de 3. vekili kesin çıkaracağız hatta 2. bölgeden 2. vekili çıkaracağımızı da düşünüyoruz. Herkeste bir bıkkınlık görüyoruz. Seçimde sonuç almak için savaş da dayatıldı halka. Savaş iki şekilde can yakıyor. Doğrudan doğruya kayıplar var. Sadece Erdoğan’ın savaşı değil İŞID’in de savaşı, İŞID savaşı acımasız. Bilinmeyen yerde görünmeyen düşmanın her an size kıyacağını düşünen halk topluluğu ile beraberiz. Herkes ortalık yerden uzak kalmaya çalışıyor. Mitingleri imkansız hale getirdiler. Biz askıya aldık. AKP fırsattan istifade edemedi. İzmir’de miting yapamadılar. Bu durum kendilerini de vurdu. İzmir’de hava daha iyi, dayanışmacı, barışçıl, kentin birbirine baktığı bir seçim dönemi geçiriyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 20.10.2015 : 14:08

Etiketler : Kürkçü    İzmirde    Kesin    Çıkaracağız    Bölge   


Yorumlar

4418
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN