Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’in Prestij Kitabı

İzmir’in Prestij Kitabı
İzmir Kültür Müdürlüğü yenilenmiş "Ege’nin İncisi İzmir" prestij kitabı düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. İzmir’in değişen ve gelişen güzelliklerinin güncellendiği 230 sayfadan oluşan kitap 272 yeni fotoğrafıyla yenilenip ve 2 bin adet Türkçe olarak basıldı

 

Yenilenen kitabı, İzmir’in tanıtımı için önemli bir çalışma olarak değerlendiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdulaziz Ediz, İzmir’in 8 Bin 500 yıllık geçmişini anlatan kitabın beş bölümden oluştuğunu belirterek, "M.Ö. 484 yıllarına dayanan tarih öncesi bilgilerle şehrin tanıtım kitabının birinci bölümünde bir kent olarak İzmir’in kısa tarihi ikinci bölümünde müze ören yerlerinin son hali, üçüncü bölümünde şehrin merkezinin tarihi dokusu, dördüncü bölümünde ise çevrenin tanıtımı ele alındı. Kitabın beşinci bölümde ise hayvanlar, bitkiler, mutfağı yemek kültürünün yanında, kara deniz ve hava ulaşım bilgeleri ile ekonomik yapısı anlatılıyor. 230 sayfadan oluşan kitabın İngilizce basımı için çevireleri de başladı" dedi.
 
Ediz, turizim sezonunu da değerlendirdi. 2015 yılında hem İzmir hem Türkiye turizimde bir yavaşlama olduğunu belirten Ediz "Tabi ki bu düşüşü dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmelerle değerlendirmek lazım. Bu nedenle İzmir’de turizm hızla gelişiyor. 2014 - 2015 yatırımlarını değerlendirdiğimizde 1 yılda biz yaklaşık 8 bin yatak kazanmış durumdayız. Bu ciddi bir artıştır. Ama turizm her şeyden etkilenen bir olgu. Ülkemizdeki gelişmelerden İzmir de etkileniyor. Biz ülkenin gelişiminde turizmin önemli bir etki olacağına inanıyoruz. Bu seneki düşüşün olumsuzluğunu görmüyorum. Yatırımlar hızlı bir şekilde devam ediyor. 2016 dünyadaki gelişme ve süreçten İzmir de etkilenecektir. 2016’nın her yönüyle 2015’ten daha iyi bir yıl olacağı kanaatindeyim" diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 20.10.2015 : 11:51

Etiketler : İzmirin    Prestij    Kitabı    Bölge   


Yorumlar

9702
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN