Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''İzmir’i Yatırım Cenneti Yapacağız''

''İzmir’i Yatırım Cenneti Yapacağız''
Türk Amerikan İşadamları Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılan AK Parti İzmir Adayı Yıldırım, "İzmir’i yatırımcı cenneti yapacağız. Ne lazımsa gereğini yapacağız…" dedi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA)’nin Kaya Termal Otelde düzenlediği toplantıya katıldı.
 
Konuşmasında Türkiye ile Amerika arasındaki stratejik otaklığın tek boyutlu olarak sadece askeri alanda olduğunu dile getiren Binali Yıldırım sivil stratejik ortaklığın geliştirilmesi gerektiği mesajını verdi.
 
Türkiye Amerika arasında 55 yıldır süren stratejik ortaklığın anlamı ve geldiği noktayı yeniden değerlendirmek gerektiğini söyleyen Yıldırım “ acaba yarım asırda ne kadar yol aldık. Bunu hem Amerikalı dostlarımızın hem de bizim düşünmemiz lazım. Bu sürede bir arpa boyu yol almadıysak gerçek anlamda stratejik ortak olmanın ve bunu derinleştirmenin yolunu arayıp bulmalıyız. Bu gün TABA’nın yaptığı çalışmalar buna katkı sağlayacak. Ege Serbest bölgesinde 7 tane Amerikan menşeli şirket var. Şirketlere memnun musunuz diyince ‘çok memnunuz, İzmir gibi yer mi bulacağız’ diyorlar. İklimi güzel, manzarası güzel, tecrübeli, araştırmaya açık yetişmiş insan gücü var. 9 üniversite var her yıl her branştan binlerce insan yetişiyor. Bütün bunlar İzmir’de yatırım yapılmasına elverişli bir iklim oluşturuyor. Buna rağmen neden yatırımcı az geliyor buna kafa yormak lazım.”dedi.
 
İYİ PROJEYE HERKES PARA VERİR
 
Konuşmasında İş yapılırken her şeyden önemlisinin iyi proje ve akıl olduğuna dikkat çeken Binali Yıldırım “30 senede yapılacak işi 10 seneye sığdırdım. Dünyada para çok yeter ki aklı başında proje olsun. Kendini finanse edebilecek bir projeye herkes para veriyor.” diyerek Alın terinin yerini akıl terinin aldığını hatırlattı.
 
TERÖRÜN ARAÇLARINI ELİNDEN ALDIK
 
Yapılan hizmetlerden örnek veren Yıldırım havayolu ulaşımının geldiği noktayı anlatarak, “Havayolu halkın yolu oldu. Karadeniz’in hırçın sularının üzerine bile havalimanı yaptık. Hakkâri’ye, Şırnak’a, Bingöl’e, Ağrı’ya Iğdır’a havalimanı yaptık. Terör örgütü telaşlandı. ‘Sizi sömürüyorlar hizmet yapmıyorlar’ diyemeyeceklerini anlayınca ülkeyi bölmekten vazgeçtiler. Ellerindeki bütün bölücülük araçlarını aldık. Planları tutmadı, bunların iradesi kendi elinde değil, onlara patronları iş veriyor, bu gün git şurayı bas, şurayı bombala diyor. Hakkâri havalını 3 yıl geciktirdiler. 99 kez bastılar. Biz de inat ettik, hizmeti yaptık. Ulaşım, iletişim, hizmet oldukça kardeşlik böyle sağlanıyor” diye konuştu.
 
KÜRESEL BARIŞA ÇAĞRI
 
“Küresel anlamada da uzun vadeli barışa yatırım yapmamız lazım” diyen Yıldırım “yerinden yurdundan ettiğiniz her insan size bir gün bedelini ödetir. Adalet mülkün temelidir. Adalet olmayan yerde sonuç gözyaşı ve hüsrandır. Dünyada ve ülkemizde adaleti sağlamakla yükümlüyüz. Dünya Avrupa ile Amerika’dan ibaret değil. Tüm ülkelerdeki sorunları çözmek lazım... Sorumluluk hali vakti yerinde olan ülkelere düşüyor” dedi.
 
İZMİR’İ YATIRIMCI CENNETİ YAPACAĞIZ
 
İzmir’in yatırımlar konusunda geri kaldığını da sözlerine ekleyen Yıldırım şunları söyledi: İzmir’in imkânlarını tanıtamıyoruz. Potansiyelini gösteremiyoruz. İyi tarafları değil, eksik tarafları üzerinden siyaset yapılıyor. İzmir hep kaybediyor. Artık İzmir kaybetmesin istiyoruz. İzmir’e yakışan İstanbul ile yarışmaktır. Artık İzmir kaybetmeyecek, İzmir’i yatırımcı cenneti yapacağız. Ne lazımsa gereğini yapacağız…

Yayın Tarihi : 20.10.2015 : 10:54


Yorumlar

4512
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN