Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rumen Öğrencileri Ağırladı

Rumen Öğrencileri Ağırladı
AB Gençlik Projeleri kapsamında düzenlenen "Öğrencinin Hayatı" isimli projeyle İzmir’e gelen Romanyalı öğrenciler ve öğretmenler, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u ziyaret etti.

 

AB Gençlik Projeleri kapsamında ülkelerin ulusal destek servisleri tarafından desteklenen "Öğrencinin Hayatı" adlı proje kapsamında Romanya’dan liseli öğrenci ve öğretmenler Fatma-Ramazan Büküşoğlu Anadolu Lisesi’nin konuğu olarak İzmir’e geldi. Avrupa genelinde öğretmen ve öğrencilerin bilgi, beceri, öğretim ve çeşitli öğrenme etkinliklerini paylaşabilmeleri, Avrupa vatandaşlığının farkındalığını yaşayabilmeleri ve kültürler arası diyaloğu oluşturabilmeleri amacıyla düzenlenen projeye katılan Romanyalı gençler Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u ziyaret etti. Ziyarette İzmir ve Gaziemir’le ilgili gözlemlerini aktaran gençler, Başkan Şenol’a sorular sordu. Gaziemir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden gençler Başkan Şenol’a düşüncelerini anlattı.
 
Hayattaki en büyük idealinin doğup büyüdüğü kent Gaziemir’e belediye başkanı olmak olduğunu ve hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Şenol, gençlere hayatta başarılı olabilmeleri için, hedeflerini yüksek tutmalarını öğütledi. Konuşmayan, eleştirmeyen genç nesil yaratılmaya çalışıldığından yakınan Şenol, “Hayatınıza kendiniz yön verin. Hangi mesleği yapacağınıza siz karar verin. Konuşun, eleştirin, sorgulayın. Gelecek sizlere emanet" diye konuştu.
 
"TEK SAVAŞINIZ BARIŞ İÇİN OLSUN"
 
Bu yıl 18’ncisini düzenledikleri Uluslararası Çocuk Şenliği ile kültürler arası kaynaşmayı sağladıklarını vurgulayan Başkan Şenol, dünya barışında gençliğin önemine değindi. Şenol sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Geleceğin sahibi olan çocuklarımızın, gençlerimizin aklındaki düşmanlık ve savaş kelimelerinin yok edilmesini, yerine barış kavramının yerleşmesini istiyoruz. Dünya barışında siz çocukların rolü çok büyük. Siz çocuklar biz büyüklerin yaptıkları hatalara sakın düşmeyin. Savaşa karşı çıkın. Tek savaşınız barış için olsun. Konuşarak daha insancıl, daha barışçıl bir dünya kurulabilir."
 
"ÇEVREYE SAHİP ÇIKIN"
 
Çocukların çevre konusundaki sorularını da yanıtlayan Başkan Şenol, günümüzde çevrenin ciddi anlamda katledildiği söyledi, onlardan çevreye daha duyarlı olmalarını istedi. Çevre konusunda yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Şenol, “Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir’de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Geleceğin sahibi siz çocuklara bırakacak en büyük mirasımız çevre. Sizlerde çevre konusunda daha duyarlı olun, doğaya sahip çıkın" diye konuştu

Yayın Tarihi : 19.10.2015 : 12:22

Etiketler : Rumen    Öğrencileri    Ağırladı    Bölge   


Yorumlar

1629
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN