Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'İbrahimoviç' Raflarda

'İbrahimoviç' Raflarda
Yılmaz Yeşildağ'ın kaleme aldığı 'İbrahimoviç' raflarda yerini aldı.

 

Hayatın kırılma anları vardır. O an geldiğinde ya yukarı çıkar ya da aşağı inersin. Kendisini dünyanın en pahalı 8. futbolcusu yapan kırılma anıyla henüz 6 yaşındayken tanıştı. 4-0 geride oldukları maçta devre arasında oyuna girdi ve 8 gol atarak takımını galibiyete taşıdı. Her nedense 15 yaşında futbolu bırakarak bir rıhtımda çalıştı. Kareteye ilgi duydu. Siyah kuşak sahibi oldu. 
 
Teknik direktörünün diretmesi sonucu, futbola döndü. İlk sözleşmesini Malmö ile yaptı. Çok geçmeden 7,8 milyon Euro'ya Ajax'a transfer oldu. İşe bakın ki, uzun süre hiç ilk 11'de sahaya çıkamadı. Koeman'la talihi döndü, istikrarla oynamaya başladı.
 
Yeri geldi, dudak uçuklatan teklifleri elinin ucuyla reddetti. Yılın golünü attı, gol kralı oldu. Juventus, Inter ve Barcelona formalarını giydi. Beş dil öğrendi. Giydiği kramponların çizgilerine oğullarının adını yazdı. Yalnız çocukların oynadığı kulüpler açtırdı. "Futbolcu adam okumaz!" denilirken, 300 sayfalık kitap yazdı. Ve daima, bir şekilde birilerini şaşırtmayı başardı.
 

Yayın Tarihi : 19.10.2015 : 08:58

Etiketler : İbrahimoviç    hayat hikayesi    futbolcu    ajax    İbrahimoviç    dünyanın en pahalı 8. futbolcusu    spor       


Yorumlar

1439
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN