Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''IŞİD Bir Piyondur''

'Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, IŞİD'in bir piyon, PKK'nın bir maşa olduğunu söyledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Yenikapı'da düzenlenen mitinginde açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, “En zor zamanlarda ülkenize sahip çıktınız. Yenilgiyi kabul etmediniz. Terörün hain emellerine teslim olmadınız ve buraya geldiniz. Çünkü siz Türkiyesiniz. Türk milletinin özü, tarih boyunca dilden dile anlatılan destansınız. Seçimlerin barış, huzur, olgunluk ve güvenli yarış içinde geçmesini umut ediyorum. Değerli İstanbullu kardeşlerin Türkiye kan revam içindedir, iyi durumda değildir. Son yurdumuz adete cenaze evine taziye çadırına dönmüştür. Eline silahı alan terör örgütleri başımıza üşüşmüştür. 10 Ekim Cumartesi günü garda yaşana canlı bomba felaketi cumhuriyet tarihimizin en kanlı sahnelerinden biri olmuştur. Ülkemiz kana bulanmakta kalmamış kurku tüneline sokulmuştur” dedi.
 
“NEYMİŞ, BURADA BOMBA PATLAYACAKMIŞ”
 
“Neymiş, burada bomba patlayacakmış” diyen Bahçeli, “Biz silahtan, bombadan korkup ölümden çekinseydik, ne imanımızda samimi, ne de davranışımızda gözü pek olabilirdik. Biz, böyle ucuz tehditlere, bayat numaralara 46 yıldır asla pabuç bırakmadık, asla da bırakmayız. Biz dantelli kefen giyenlere, etek giyip nifak kusanlara çok şükür hiç benzemedik. Türkiye sanki Suriye'ye dönmüştür. Türkiye bu hale nasıl getirilmiştir. Türk milleti bu tuzağa nasıl düşürülmüştür. 20 Temmuz'dan bu yana dün Dağlıca'da verdiğimiz şehitlerle bugünde Tunceli'de verdiğimiz şehitlerimizle 93'ü asker 75'i polis, 4'ü korucu olmak üzere 172 Vatan evladı şahit edilmiş 177 sivil vatandaş hayatını kaybetmiştir. Kandil'i ortadan kaldırmadan terör bitmez. Ya bütün silahlarını teslim ederler ya da kalanlarını teslim olmaya zorlayacak köklü bir imha hareketinin sonucuna katlanırlar” ifadesini kullandı.
 
“20 TEMMUZ’DAN İTİBAREN TERÖR HER GÜN CANIMIZI ALDI”
 
Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Türk ordusunu seyirci bırakırsanız, teröristler her yere konuşlanır. Yunan’a Anadolu’yu verseydiniz, Milli Mücadeleye ihtiyaç olmazdı. Anadolu’yu yurt seçmeseydik, Bizans’la savaşmazdık. Çanakkale’yi İngiliz’e bıraksaydık, kutlanacak zafer de olmazdı. Bunlara göre millete ve vatana kast etmek çok normaldir. Süleyman Şah’ın on asırlık kutlu naaşını bir avuç çapulcu önünden kaçırırken de bunu yaptılar. Boyun eğerek oturdukları masalardan özür dileyerek kalktıkları Ermeni dayatmalarında da bunu gördük. Teröristlere istediklerini verirseniz, verdikçe fazlasını isterler. Bu geçici sükuneti başarı sanmayın. Elindeki silahı almadan bunları temizledik zannetmeyin. Ellerine kan bulaşmış bu örgütün taktiklerine kanmayın. Ve bütün bunları yaparken de Milliyetçi- Ülkücü Hareketi ağzınıza almayın diye de uyardık, tüm sözlerimizde haklı çıktık. Onlar iyi şeyler olacak dediler, biz bölünmenin kapılarını aralıyorsunuz dedik. Onlar barış ve kardeşlik projesi dediler, biz anlaşmalı yıkım projesi dedik. Sonuç itibariyle 20 Temmuz’dan itibaren terör her gün canımızı aldı. Her gün evlatlarımıza ateş saçtı, yürekleri kavurdu. Süreç ihaneti devredeyken valiler operasyonlara izin vermedi.”
 
“ORTADOĞU NEREDE DURACAĞI KESTİRİLEMEYEN..."
 
“Ortadoğu kandan görünmemektedir. Suriye fiilen parçalanmaktadır” diyen Bahçeli, “Irak’taki mezhep ve etnik merkezli istikrarsızlık hızla tırmanmaktadır. Ve Türkiye hiç olmadığı kadar jeopolitik açmazlarla karşı karşıyadır. Sınırlarımızın diğer yakasında Kürdistan provaları yapılmaktadır. Suriye rejimine karşı alttan alta terör örgütlerine yol veren, silah ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan Nitekim Türkiye’nin milli güvenliği üst düzeyde tehlike altındadır. Gaziantep, Reyhanlı ve Suruç’tan sonra, Ankara’nın göbeğinde patlayan canlı bomba dirliğimizi ve birlikte yaşama irademizi havaya uçurma teşebbüsünde bulunmuştur. ABD’nin, Irak’ın kuzeyinde teröristleri silahlandırıp eğitim vermesi ülkemiz aleyhine ilave risk ve tehditleri ortaya çıkarmıştır. Ortadoğu nerede duracağı kestirilemeyen vahim bir belirsizliğin içine yuvarlanmış, mülteci sorunu herkesi, tüm dünyayı etkilemiştir. ABD’den Rusya’ya, Çin’den Birleşik Krallığa, Fransa’dan Almanya’ya kadar paylaşım ve bölüşüm planları yapan tüm ülkeler Ortadoğu’yu çeteleri eliyle karıştırmaktadır” ifadesini 
 
“IŞİD BİR PİYONDUR, PKK BİR MAŞADIR”
 
IŞİD'in bir piyon olduğunu savunan Devlet bahçeli, “IŞİD bir piyondur, PKK bir maşadır ve Batı’nın tarihsel nefretlerine hizmetle görevli terör örgütleridir. Buna karşı 2 milyara yakın nüfusuyla İslam dünyası paramparçadır. Yüce dinimiz İslam zalimlerin hedefinde, Müslüman görünümlü uşakların güdümündedir. İki gün önce ise, Asya-Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Kesret içinde vahdet; hikmet içinde barışı birlikte düşünmek temasıyla İstanbul’da toplanmıştır. İstanbul’da lüks otellerde toplanarak değil, yerinde sorumluluk alarak, İslam’ın içine sızmış batıl hesaplara dik durup azimle mücadele edilmelidir. Çevremizde kıtalar arası füzeler uçurulmakta, hava sahamız ihlal edilmekte, insansız hava araçları gezdirilmekte, teröristler efendileri adına öldürmek için tetikte beklemektedir” şeklinde konuştu.
 
“HER ŞEYE İTİRAZ ETTİĞİMİZİ SÖYLÜYORLAR”
 
Devlet Bahçeli, “7 Haziran’da tecelli eden millet iradesini beğenmeyen, benimsemeyen saray ve soygun ittifakı dayatma ve zorlamayla yeniden seçim için kollarını sıvamıştır. Türkiye hemen hemen yaklaşık bir yıl içinde dördüncü kez sandığa gidecektir. Bu çok açıktır. Türkiye üzerinde karanlık hesap yapanların hakkından ve üstesinden Milliyetçi Hareket Partisi gelecektir. Yıkım kadrosunu, ihanet lobisini, çözülme ve çürüme odaklarını, Türk’e ve Türk milletine yan bakarak işgal hayali kuran kifayetsizleri Milliyetçi Hareket Partisi alt edecektir. Ant içtik, Türkiye’yi darboğazdan çıkaracağız. Söz verdik, Türk milletini rahata ve refaha ulaştıracağız. Bunun için bize hayırcı diyorlar. Bundan dolayı bizi karalıyorlar, her şeye itiraz ettiğimizi söylüyorlar. Koalisyon kurulmadıysa sebep yine bu iki şahsiyettir. Milliyetçi Hareket Partisi ülkesi ve milleti için gövdesini taşın altına koymaya her zaman hazırdır” diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 18.10.2015 : 17:52

Etiketler : mhp    devlet bahçeli    seçimler    oy       


Yorumlar

3496
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN