Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''İthalata Dayalı Ekonomi'' Eleştirisi

''İthalata Dayalı Ekonomi'' Eleştirisi
CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, üretime değil ithalata dayalı bir ekonomi olamayacağı için borç batağına saplanan vatandaş sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

 

CHP İzmir Milletvekili ve vekil adayı Aytun Çıray seçim çalışmalarını Menemen ilçesinde sürdürdü. Milletvekili Çıray, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak, Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte esnafları işyerlerinde ziyaret etti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Çıray, vaktinin önemli bölümünü köylü ve çiftçilere ayırdı. Ziyaret ettiği çiftçilerin maliyetlerin yüksek olması nedeniyle artık üretim yapmaktan vazgeçme noktasına geldiklerini söylemeleri üzerine Çıray, "Arkadaşlar eskiden tarıma alan açılsın diye dert yanılırdı. Hükümetler bürokratlara baskı yapılırdı. Şimdi ülkemizde maliyetler yüksek diye 2 Trakya büyüklüğünde toprak ekilip dikilmiyor. Oysa ki Avrupa’da bir ilimiz büyüklüğündeki ülkenin geçen yılki tarım ihracatı 90 milyar dolar. Türkiye’nin bu kadar verimli toprakları bu kadar çalışkan çiftçisi ve köylüsü varken yem ithal etmesi ayıptır. Pamuk ithal etmesi ve benzeri tarımsal ürünleri ithal etmesi maalesef utanç kaynağıdır. Türkiye’nin zeytinyağı üretip dökme yağ olarak ucuza satması ayıptır ve günahtır. Bu çiftçi ve köylü asker isteniyor evladını veriyor. Vergi siteniyor elideki avucundakini veriyor. Ülkenin imkanları başkalarını kullandırılıyor. Sizlerden esirgeniyor. CHP iktidarımızda köylümüzü çiftçimizi destekleyeceğiz. Üreten güçlü bir Türkiye olacağız" dedi.
 
"İKİ KİŞİDEN BİRİ BANKAYA BORÇLU"
 
Meneme’in köylerindeki yurttaşların üretim yapmalarına rağmen çektikleri kredileri geriye ödeyemediklerini dile getirmesi üzerine CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray, "Gelişmiş ülkeler çiftçisini köylüsünü destekliyor. Bizim ülkemiz tarımsal ürün ithal ederek yabancı çiftçilere destek vermiş oluyor. Çiftçiye destek verdikleri iddiasındaki 13 yıllık AKP çiftçimize verdiği desteği sadece mazotunun üzerine koyduğu vergi ile geriye alıyor. Bugün yaklaşık olarak 25 milyon vatandaşımızın bankalara borcu var. Kredi verilebilen 18 yaş ve üzerindeki yurttaşlarımızın yarısından fazlası yani iki kişiden en az birinin bankaya borcu var. Bunun adı iyi ekonomi midir? Bankalarla icralık 2 milyon 600 bin vatandaş hapse girmemek için sürekli kaçmak mecburiyetinde. Yurttaşın sadece kredi kartı ve tüketici kredileri 400 milyar liraya dayanmış durumda. Vatandaş, emekli, esnaf, çiftçi, işçi kara kara düşünürken ak olduğu iddiasındaki saray düşkünün keyfine diyecek yok. Ülke böylemi yönetilir? İyi yönetmek bu mu? Liderlik, önderlik böylemi olur" diye konuştu. 1 Kasım’dan sonra CHP iktidarıyla Türkiye’nin üreterek, hakça, eşit paylaşarak, zengin ve huzurlu bir ülke olacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 18.10.2015 : 14:01

Etiketler : Çınardan    İthalata    Dayalı    Ekonomi    Eleştirisi    Bölge   


Yorumlar

7714
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN