Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Büyümek Ve Öğrenmek'' Resimleri Sergilenecek

''Büyümek Ve Öğrenmek'' Resimleri Sergilenecek
Resimlerinin ana temasını, çocuk ve çocuk dünyası oluşturan ressam Meral Koraltan Vuran’ın, sokak çocuklarının sorunlarını da irdelediği "Büyümek ve Öğrenmek" adlı sergisi, 20 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

2010 Yılından beri çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdüren Ressam Meral Koraltan Vuran, 2003 yılından bu yana verdiği resim eğitimlerinin yanı sıra kişisel ve karma sergilerde eserlerini sergilemeyi sürdürüyor. Eserleri, teması yalnızca İzmir’i konu alan İzmir’in Renkleri Ulusal Resim Yarışması gibi yarışmalarda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan sanatçı, "Büyümek ve Öğrenmek"ö temasında buluşturduğu eserlerini 20 Ekim’den itibaren İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunacak.
 
İç dünyasını, çocuklardan ilham alarak coşkulu teknik ve renkli çalışmalarla dışa vuran Meral Koraltan Vuran, “Büyümek ve Öğrenmek" sergisinde, ilhamının temeline dönüp konu olarak çocuk imgesini irdeliyor. Sanatçı, her yeni yaşıyla beraber büyürken dünyanın hırslarını, şiddetini anlayan ve hayat kaosunu daha da fazla yaşayan masum yüzlü, çıplak ayaklı çocukların, doğuştan var olan mutlu, umutlu, neşeli masumiyetini kaybetmesini veya korumasını öğrenmelerini resmediyor.
 
Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı - İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde 20 Ekim-6 Kasım 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek sergiye tüm sanatseverler davetli.

Yayın Tarihi : 18.10.2015 : 12:21

Etiketler : Büyümek    Öğrenmek    Resimleri    Sergilenecek    Bölge   


Yorumlar

8214
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN