Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeni Foça Yepyeni Oldu

Yeni Foça Yepyeni Oldu
İzmir’in önemli tatil beldelerinden Yeni Foça, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kıyı düzenlemesiyle bambaşka bir çehreye büründü. Büyükşehir Belediyesi plajı, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir terasları ve yeşil alanlarıyla Yeni Foça sahilini adeta baştan yarattı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, turizm beldesi Yeni Foça’da sahil düzenlemesi çalışmaları kapsamında 1.4 kilometrelik sahil bandını modern bir görünüme kavuşturuyor. Projenin 1. etabı kapsamında 400 metrelik kısımdaki çalışmalar tamamlandı. Düzenleme kapsamında sahil güzergahında yol, tretuvar ve bisiklet yolu yapıldı. Ayrıca bölgenin en önemli çekim yerleri olarak planlanan meydanı da yeniden düzenlendi. İlk etap çalışmalar sonrası ortaya çıkan görüntü, Yeni Foça sakinlerinin büyük beğenisini topladı. Bölgedeki çalışmaları inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile karşılaşan vatandaşlar, memnuniyetini dile getirdi. Sahilin yeni görüntüsünün önceki haliyle kıyaslanmayacak derecede güzelleştiğini dile getiren Yeni Foçalılar, beklentilerinin de üzerinde bir çalışmanın ortaya çıkmasından mutluluk duyduklarını söyledi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Foça sahilinde yaptığı peyzaj düzenlemeleri de büyük ilgi çekti. Deniz ve kum temasını çim ve palmiyelerle bütünleştiren düzenleme kapsamında, meydana özel olarak tasarlanan banklar yerleştirildi. Deniz kenarına yapılan basamaklı seyir teraslarının da özellikle yaz akşamları yoğun rağbet görmesi bekleniyor.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin denizle olan ilişkisinin en önemli avantajlarından biri olduğunu belirterek, “Kentin kıyılarını insanların buluştuğu, rahatlıkla yürüyüş yapacağı, bisiklete bineceği huzurlu mekanlar haline getirmeyi amaçlıyoruz. İkinci ve üçüncü etap çalışmalarımızın ardından Yeni Foça bugünkünden çok daha güzel bir hal alacak. Hemşerilerimizin güle güle kullanmasını, buralarda iyi vakit geçirmesini diliyorum" dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla içme suyu şebekesi baştan sona yenilenen, dereleri ıslah edilen Yeni Foça, foseptikten de kurtuluyor. İZSU’nun bir yıl önce başlattığı kanal şebekesi döşeme çalışmaları devam ederken, biyolojik atık su arıtma tesisinin de temeli geçtiğimiz hafta atıldı. Bölgede kurulacak tesis 11 milyon 328 bin TL’ye mal olacak.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yaz Urla Kum Denizi sahilini de çeşitlenmiş aktivitelerle modern bir plaj olarak yeniden düzenlemişti. Yaklaşık 1 kilometrelik sahil bandındaki su oyunları park ile spor, yürüyüş ve çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, duş-soyunma odaları, kafeteryalar ve yeşil alanlar oluşturularak İzmirlilerin hizmetine sunulmuştu.
 

Yayın Tarihi : 18.10.2015 : 09:55

Etiketler : Yeni    Foça    Yepyeni    Oldu    Bölge   


Yorumlar

3951
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN