Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Polis Toprağa Verildi

Şehit Polis Toprağa Verildi
Şırnak’ta kazılan hendeklerin kapatılması sırasında teröristlerin açtığı ateşle şehit düşen 23 yaşındaki polis memuru Furkan Çelik memleketi Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Törende 2 aylık hamile olan Fatma Çelik 3 ay önce evlendiği şehit eşinin tabutunun başından bir an olsun ayrılmazken, baba Yunus Çelik ise "Seni buraya böyle mi getirecektim" diyerek oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

 

 
Sakarya’nın teröre verdiği 141’nci, emniyet mensubu olarak 17’nci şehidi olan polis memuru Furkan Çelik’in cenazesi, dün gece uçakla İzmit’teki Cengiz Topel Askeri Havaalanı’na getirildi. Buradan da Akyazı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
 
Şehit polis memurunun cenazesi bugün önce Akyazı’daki baba evine getirildi. Helallik alınmasından sonra şehit cenazesi Ömercikler Mahallesi’ndeki Gazi Süleyman Paşa Camii’ne getirildi. Şehidin tabutuna sarılan 2 aylık hamile eşi Fatma ve şehidin annesi Ayşe Çelik gözyaşları dökerken, baba Yunus Çelik ise oğlunun tabutuna sarılarak "Seni buraya böyle mi getirecektim oğlum" diyerek gözyaşı döktü.
 
Gazi Süleyman Paşa Camii’ndeki cenaze törenine Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ali İnci, CHP Milletvekili Engin Özkoç, MHP Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar olmak üzere yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
 
Kılınan namazdan sonra da cenaze Merkez Mezarlığı’nda toprağa verilirken, baba Yunus Çelik "Yerini beğendin mi oğlum" demesi törene katılanları gözyaşlarına boğdu. 
 
 

Yayın Tarihi : 17.10.2015 : 16:27

Etiketler : Şehit    Polis    Furkan    Çelik    Akyazıda    Törenle    Toprağa    Genel   


Yorumlar

7020
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN