Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Baskı Görenlere CHP Sahip Çıkacak''

 ''Baskı Görenlere CHP Sahip Çıkacak''
Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu’nun ( ESİDEF) konuğu olan CHP Milletvekili Aytun Çıray işadamlarının sorunlarını dinledi, 1 Kasım’da baskı ve zulüm’ün değil demokrasi ve hukukun kazanacağını söyledi.

 

ESİDEF yöneticileri CHP’lileri akşam yemeğinde ağırladı. Yemeğe CHP İl Başkanı Bedri Serter Milletvekilleri Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Yiğit, CHP Milletvekili Adayları Ali Engin ve Murat Bakan katıldı. Saygın ve dürüst işadamlarının içine düşürüldüğü durumu üzücü olarak nitelendiren Çıray “İşadamlarımız daha çok nasıl kalkınırız, daha çok nasıl istihdam yaratırız diye tartışacağı yerde maalesef, haksız ve hukuksuz denetimlerden nasıl kurtuluruzu düşünür hale gelmiş. Sırf iktidarı desteklemedikleri için dev firmalara milyonlarca liralık cezalar veriliyor. Baskı ve tehditle yıldırma politikaları uygulanıyor. Bu zorba düzen 1 Kasım’da CHP iktidarıyla son bulacak. Hukuksuz ve kanun dışı denetlemelerin hepsi iptal edilecek" diye konuştu.
 
Ülkeyi 13 yıldır yönetenlerin iktidar hırsıyla her şeyi ayaklar altına aldığını kaydeden Çıray devlet gelenek ve temayüllerinin yok sayıldığını belirterek koalisyon sürecini de anlattı, yapılan baskı ve zorbalığın hesabınının sadece CHP iktidarında sorulacağının altını çizdi.
 
ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara ise özellikle 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının ardından iş dünyası üstündeki baskıların daha da arttığına dikkat çekti, “Türkiye’de son yıllarda hukukun hiçe sayıldığı, binlerce kişi çalıştırıp milyonlarca lira vergi veren kurumların usulsüz ceza ve denetimlerle yıpratılmaya çalışıldı" dedi.
 

Yayın Tarihi : 17.10.2015 : 12:03

Etiketler : Çıray    Baskı    Görenlere    Chp    Sahip    Çıkacak    Bölge   


Yorumlar

6400
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN