Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçak Yapıya Özel Ekip

Kaçak Yapıya Özel Ekip
Karşıyaka Belediyesi, risk içeren binaların yıkımına hız verirken, kaçak yapıların denetimi ve belirlenmesi için özel ekip kurdu.

 

Karşıyaka Belediyesi; kaçak olarak inşa edilen yapılar ile can güvenliğini tehdit eden metruk haldeki binalara yönelik çalışmalarına hız verdi. Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekip, bir yıl içerisinde 500'e yakın kaçak ve risk oluşturan yapıyı güvenli bir biçimde yıktı ve ruhsata uygun hale getirdi. Yapılardaki kaçakların önüne geçilmesi ve kentin sağlıklı gelişimi konusunda bilgilendirme çalışmalarına da hız verildi.
 
Son olarak; Anadolu Caddesi üzerinde, geçmişte depo olarak kullanılan ve daha sonra oto yıkamaya dönüştürülen kaçak bina, vatandaşların şikayeti üzerine yıkıldı. Karşıyakalılar, belediyenin hassasiyetinden dolayı mutluluklarını dile getirdi.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Kent estetiğinin ve kent içi disiplinin önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Bu yönde çalışmalar yaparak, kaçak yapıların önüne geçmek ve sağlıklı yapılar oluşturmak hedefindeyiz. Kaçak olarak inşa edilen ya da ruhsata aykırılıklar tespit edilen yapıları yasal hale getirmek konusunda kararlı çalışmalarımız sürecek" dedi.
 

Yayın Tarihi : 17.10.2015 : 11:15

Etiketler : karşıyaka belediyesi    kaçak yapı    ekip   


Yorumlar

9367
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN