Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Vatandaşı Yok Sayan Yok Olur''

''Vatandaşı Yok Sayan Yok Olur''
CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, vatandaşların 7 Haziran’daki seçimde 13 yıldır devam eden tek parti iktidarını sona erdirdiğini ve değişim istediğini tüm açıklığıyla ortaya koyduğunu belirterek, yeni bir seçimle halkın iradesini yok sayıldığını, bunu yapanların 1 Kasım’daki seçimlerde yok olacağını söyledi.

 

Genel seçim çalışmalarını sürdüren Aytun Çıray, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz ve partilileriyle birlikte Çaltılıdere ve Hacıömerli’de esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Milletvekili Çıray’a vatandaşlar sorun ve çözüm önerilerini aktardı. Aliağalıların kısa zaman aralığında seçim tekrarlarının ülke ekonomisini olumsuz etkileyeceğini dile getirmesi üzerine CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “7 Haziran Genel Seçimi ile yurttaşlarımız, 13 yıldır devam eden tek parti iktidarını sona erdirdi ve değişim istediğini açıkça gösterdi. Partimiz, seçimlerden çıkan sonucu saygıyla karşıladı. Bir ateş çemberinden geçen ülkemizin hükümetsiz kalmaması ve yaşanan sorunlara kalıcı çözümlerin bulunması için her türlü fedakârlığı sonuna kadar yaptı. 7 Haziran’daki seçim sonuçlarını kabullenemeyen iktidar nimetlerini bırakmak istemeyenler, samimiyetten uzak sözde koalisyon görüşmeleriyle ülkenin vaktini çaldı. Hükümet kurma görevi CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na verilmedi. Kutuplaşmayı ortadan kaldırmanın ve ortak aklı egemen kılmanın peşinde olan Genel Başkanımıza bu görevin verilmemesi demokrasinin ayaklar altına alınması demekti. Bu seçimler milletimize milyarlarca liraya maloluyor. Halbuki bu parayla biz ülkemizin acil ihtiyacı olan okullar, hastaneler yapabilirdik. Esnafa çiftçiye destek verebilirdik. Bunların yapılması yerine seçim tekrarına gidiliyor. Bunu yaşayarak gören yurttaşlarımız 1 Kasım’da yapılacak genel seçimde bunun hesabını soracak AKP’ye unutulmaz bir ders daha verecek. Bundan zerre kadar endişemiz yok, sizlerin de olmasın" diye konuştu.
 
Geçen seçimdeki vaatlerine olmaz diyenlerin, verdikleri kanun tekliflerini reddedenlerin şimdi kendilerini taklit etmeye çalıştığını savunan CHP Milletvekili Çıray, “Ekonomik krizden çıkış, hukuk düzeninin tesis edilmesi, yaratıcı ve yenilikçi sektörlerin gelişmesi, bilgi ekonomisinin üzerinde yükseleceği eğitim atılımlarının gerçekleştirilmesine bağlıdır. Üretenin desteklenmesine, kaynakların yolsuzlukla çarçur edilmemesine, girişimciler için eşit ve adil rekabet ortamının yaratılmasına bağlıdır. Sosyal yardımların oy toplama için değil, hak olarak verilmesine bağlıdır. Sosyal politikaların seçim yatırımı değil, Türkiye’nin geleceğine yatırım olarak gören vizyonun ortaya koyulmasına bağlıdır. CHP, ekonomimizi yeniden üreten ve adil paylaşan bir düzene kavuşturacak" dedi.

Yayın Tarihi : 16.10.2015 : 14:42

Etiketler : Chpli    Çıray    Vatandaşı    Yok    Sayan    Olur    Bölge   


Yorumlar

9401
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN