Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Milletimizin Gücünün Farkındayız''

''Milletimizin Gücünün Farkındayız''
Seçim çalışmalarına Karabağlar’da devam eden Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. bölge milletvekili adayı Senem Kılıç, yabancı basında Türkiye hakkında çıkan haberleri değerlendirip, "Biz MHP olarak ülkemizin ve milletimizin gücünün farkındayız" dedi.

 

 
İngiliz Times Gazetesi’nden John Bayne’nin köşe yazısında Türkiye için “Avrupa’nın hasta adam" dediğinin altını çizen Kılıç, "Biz millet olarak bu hasta adam tabirini çok önceden de duymuştuk. Hem de yine İngilizlerden. Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı İmparatorluğu parçalanmadan önce de bizim için hasta adam demişlerdi. Ardından ise millet olarak yaşadıklarımız ortadadır. Tekrardan ülkemiz hakkında böyle yazıların çıkması hem manidar hem de çok dikkat edilmesi gereken bir husustur" dedi.
 
Türkiye’nin dinamik yapısı ve kadrolarıyla böyle bir tabiri hak etmediğini belirten Kılıç, “Biz MHP olarak ülkemizin ve milletimizin gücünün farkındayız. Her türlü zorluğa karşı göğüs gereriz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırları cetvelle değil, Kurtuluş Savaşı’nda şehit kanıyla çizilmiş bir ülkedir" diye konuştu.
 
New York Times’da çıkan, "Türkler ne acıda ne de sevinçte birleşemedi" yorumunu da değerlendiren Kılıç, Türkiye için en büyük tehlikenin millet olarak parçalanmak ve ayrışmak olduğu uyarısında bulundu. "Arkasında Türk bayrağıyla poz veren, her sözünde ülkesine duyduğu aşkı ifade eden ve aldığı Nobel ödülünü Türkiye’ye ve Türk milletine armağan eden Aziz Sancar’ın bile etnik kökeni bu ülkede tartışma konusu edildi" diyen Kılıç “Aziz Sancar bu ülke için, hepimiz için çok güzel bir örnektir. Cumhuriyetimizin ve milletimizin iftiharıdır. Bize düşen onun etnik kökenini tartışmak değil, milletçe kendisine sahip çıkmak ve daha nice Aziz Sancarlar yetiştirmektir" dedi.
 
Konya’da oynanan milli maçta Ankara’da hayatını kaybedenler için saygı duruşunda yaşanan ıslıklamaları da sert şekilde kınayan Kılıç şunları söyledi:
 
"Bu asla kabul edemeyeceğimiz bir olay. Biz acı da ve sevinçte buluşamazsak nasıl bir millet olmayı başaracağız. Maalesef Ankara’da yaşadığımız acı olayın ardından milletimiz bölünmek, sokaklarımız karıştırılmak isteniyor. Halkımız kutuplaştırılmak ve ayrıştırılmak isteniyor. Bir kesim durmadan barış diyerek bir algı oyunu oynuyor. Neden durmadan barış diyorlar? Kim kimle barışıyor? Küs müyüz ki biz de barışıyoruz? Buna bir cevap vermeleri gerekiyor. Biz ne ülkemizin başkenti Ankara’nın ortasında bomba patlatılarak vatandaşlarımızın görüşü ne olursa olsun öldürülmesine, ne de barış diyerek ifadelerle oynanmasına ve ülkemizin karıştırılmaya çalışmasına onay veririz"

Yayın Tarihi : 16.10.2015 : 12:37

Etiketler : Mhpli    Kılıç    Ülkemizin    Milletimizin    Gücünün    Farkındayız    Bölge   


Yorumlar

1798
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN