Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balık Fiyatları Yükseldi

Balık Fiyatları Yükseldi
Karadeniz ve Marmara’nın yanı sıra Ege’den de balık getirilen Kocaeli’de, sezonun durgun geçmesi nedeniyle balık fiyatları arttı. Hamsi ve istavrit tezgahlarda kilosu 10 liraya, geçen yıl bugünlerde tanesi 7-8 lira olan iri palamutun fiyatı ise 15 ile 20 lira arasında değişiyor. Yeni görülmeye başlanan lüferin tanesi ise 25 liradan satılıyor.

 

İzmit Balıkpazarı’ndaki tezgahlara az balık gelince fiyatlar tavan yaptı. Teknelerin yeterli avla dönememesi nedeniyle Balık Halinde fiyatların yüksek olduğunu söyleyen balıkçı Murat Şahin, "Çeşitlilik var ama bolluk yok. Böylelikle fiyatlara yansıyor. Hamsi Karadeniz’den gelmeye başladı. Palamut iyice azaldı. Çinekop Kasım ayında başlayacağını tahmin ediyorum" dedi.
 
Balık fiyatlarını vatandaşların yüksek bulduğunu söyleyen balıkçı Tunahan Tuna, "Havaların bir ısınıp bir soğuması nedeniyle balık tezgahlara az gelir oldu. Vatandaş ucuz olsun diye istavrit ve hamsiyi almak istiyor, fakat fiyatlarına bakınca tezgahlardan eli boş dönüyor" dedi.
 
Yaklaşık 10-15 gün sonra balıkta bolluk beklediklerini söyleyen Kemal Bineklioğlu, "Bir çok çeşit balık tezgahlarımıza geliyor fakat bol değil. Böylece fiyatlar yükseliyor. Balık almaya gelen vatandaşlar da pahalılıkan şikayet ediyor. Havalar nedeniyle balık dibe çöktü ve yakalanamıyor."
 
İzmit Balık Pazarı’nda balık fiyatları ise bugün şöyle:
 
Hamsi kilosu 10 TL, İstavrit kilosu 10 TL, Tekir kilosu 15 TL, , Çinekop kilosu 25 TL, Sardalya kilosu 8 TL, Palamut tane 15-20 TL, Kalkan kilo 50 TL, Karides kilo 25 TL, Lüfer tane 25 TL, Sarı kanat kilo 30 TL.
 
 

Yayın Tarihi : 16.10.2015 : 12:28

Etiketler : Tekneler    Az    Avla    Döndü    Balık    Fiyatları    Yükseldi    Genel   


Yorumlar

4852
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN