Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mecliste Teröre Tepki

Mecliste Teröre Tepki
Konak Belediyesi’nin ekim ayı meclisi üçüncü oturumu Belediye Başkanı Sema Pekdaş yönetiminde gerçekleşti. Toplantıda Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

 

Ankara’daki terör saldırısının Türkiye demokrasi tarihinde kara bir leke olarak kalacağını vurgulayan Başkan Sema Pekdaş, ülkede yaşanan karanlık günlerin bir an önce sona ermesi gerektiğini ve barış dileklerini dile getirerek, "10 Ekim, Türkiye demokrasi tarihinde bir kara leke olarak kalacak. Sonrasında da pek çok şehit verdik, teröre kurban verdik. Saldırılar yurdun çeşitli yerlerinde devam etti. Biz uzunca bir süredir her meclis oturumumuza şehitlerimiz için mesaj yollayarak başlıyoruz. Ülkemiz için bu karanlık günlerin bir an önce sonra sona ermesini, demokrasinin, hukuk devletinin, özgürlüklerin bu ülkede hakim olmasını diliyoruz" dedi.
 
Saygı duruşunun ardından başlayan oturumda söz alan CHP grup sözcüsü Ahmet Karadağ da yaşanan terör saldırısını kınadı.
 
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ ERTELENDİ
 
Konak Belediye Meclisi Ekim ayı üçüncü oturumunda görüşülecek performans programı hakkındaki plan ve bütçe komisyon raporu ile 2016 mali yılı bütçesi, meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı kararla bir sonraki haftaya ertelendi. Ankara’da barış isteyen yurttaşlara yönelik katliam nedeniyle sendika ve odaların hayatı durdurma kararı aldığını belirten Başkan Pekdaş, " Biz öyle bir milletiz ki komşumuz öldüğünde onun evinde yemek pişmez, komşuları bir hafta evine yemek götürür; çünkü o evde hayat durmuştur. Biz böyle bir dayanışmadan, böyle kültürden gelen bir milletiz. Dolayısıyla 100’e yakın can kaybolduysa bunun hayatı durdurmasını beklemeliyiz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 16.10.2015 : 12:01

Etiketler : Mecliste    Teröre    Tepki    Bölge   


Yorumlar

1194
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN