Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''AK Parti İktidarı İtibarımızı Yerle Bir Etti''

''AK Parti İktidarı İtibarımızı Yerle Bir Etti''
1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 2. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, dış politikaya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

 

Son 12 yılda Türkiye’nin dış politikaya yönelik yaptığı hamlelerin bölgesel stratejik hatalarla dolu olduğunu dile getiren Tanrıkulu, “Kendini küresel güç olarak kendini dünyaya duyurmaya çalışan AKP hükümeti bölgesel gücünü dahi gösterememiş, adeta kukla gibi başkalarının maşaları olmakla yetinmiştir. Bugün dış politikadaki konumumuza baktığımızda bütün sınır komşularımız başta olmak üzere Avrupa ile sürekli kavga eden bir Cumhurbaşkanı ve dış politikada yapılan anlaşmalarla ülkeyi kaosa sürükleyen bir hükümet ile karşı karşıyayız.  Dış politikada yapılan yanlışlar ülke ekonomisini de direk etkilemektedir. Kısacası, küresel güç olduğunu iddia eden AKP hükümeti bölgesel bir güç olmaktan bile mahrumdur. Bu noktada tek çözüm MHP iktidarıdır” dedi.
 
Sağlam temelli dış politika
 
Türkiye’nin, huzur ve istikrarın teminatı “Bölgesel Lider Ülke” olması, uzun vadede ise uluslararası güvenliğe, barışa ve adalete katkıda bulunacak “Küresel Güç” konumuna gelmesi noktasında MHP iktidarının ciddi projelerle iktidara geleceğini ifade eden Tanrıkulu, “Beyannamemizde de belirttiğimiz gibi, onurlu, basiretli, şahsiyetli ve çok yönlü bir dış politika izlenecektir. MHP’nin uzun vadeli “Küresel Güç Türkiye” hedefinin en önemli unsurlarından birisi, çok yönlü bir dış politika anlayışının egemen kılınması ve sürdürülebilmesidir. Türkiye’nin milli güvenliğini ve milli çıkarlarını korumak ve geliştirmek; çevremizde barış, istikrar ve güvenlik kuşağı oluşturmak; başta komşularımız olmak üzere bütün ülkelerle karşılıklı saygı ve yarara dayalı ilişkiler kurmak; mevcut sorunları Türkiye’nin hak ve çıkarları korunarak uluslar arası hukuk çerçevesinde adil ve kalıcı çözümlere kavuşturmak dış politikamızın temel hedefleri olacaktır” şeklinde açıklamada bulunarak MHP iktidarında dış politikanın sağlam temellere oturtulacağının güvencesini verdi.
 
Ayrıca , Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması, barış ve istikrara kavuşması için MHP iktidarının üzerine düşeni yapacağını söyleyen Tanrıkulu, “Bölgede tırlar ile silah taşıyan bir hükümet değil tırlar ile bölge halkına yardım göndereceğiz. MHP iktidarı iç savaşın sona erdirilmesinden sonra Suriye’nin refah ve istikrara kavuşturulmasının yanı sıra demokratikleşme ve kalkınma sürecine katkı yapacaktır” diyerek dış politikadaki stratejilerinin dostluk ve kardeşlik temelli olacağını söyledi.
 

Yayın Tarihi : 16.10.2015 : 11:10


Yorumlar

7331
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN