Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Chp’li Serter, ''1 Kasım’da İzmir’den Başbakan Çıkacak''

Chp’li Serter, ''1 Kasım’da İzmir’den Başbakan Çıkacak''
İzmir’in Torbalı İlçesi’ni ziyaret eden CHP İzmir milletvekili adayları terörün bitmesi için 1 Kasım’da CHP’nin iktidara gelmesi gerektiğini söyledi. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, "1 Kasım’da İzmir’den bir başbakan çıkacak" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısı için, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ile Selin Sayek Böke’nin dışında tüm milletvekili adayları Torbalı’ya geldi. Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden İl Başkanı Bedri Serter, partililere hitaben yaptığı konuşmada, kurtuluşun Atatürk ilkelerinden geçtiğini söyledi. Serter, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’de ezici bir çoğunlukla sandıktan çıkacağından emin olduklarını da dile getirdi. Serter, "Atatürk ilkelerinin korunması, Cumhuriyetin devamı için biraraya geldik. Ama onlar masadan kalktılar. Zararı yok. Çünkü 1 Kasım’da iktidarız. Çünkü 1 Kasım’da İzmir’den bir başbakan çıkacak" dedi.
 
"1 KASIM’DAN SONRA AYDINLIK GÜNLERE UYANACAĞIZ"
 
Serter’in ardından konuşan İzmir 1’inci bölge 13’üncü sıra milletvekili adayı Muzaffer Emir Cömert ise "Kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti. Ancak çocuklarımız bile yarına kaygıyla ve korkuyla bakıyorlar. 7 Haziran’dan bu zamana kadar 650 vatandaşımızı katlettiler. Ama onlara dur diyecek olan yine gençlerimizdir. CHP bu ülkede yeniden iktidar olacak. Demokrasimizin 13 yılda aldığı yaraları elbirliği ile temizleyeceğiz. Bizim akan bu kanı durdurmamız gerekiyor. 7 Haziran’dan bu yana 650 vatandaşımız katledildi. Bu kanların durdurulması için, hesap sorulması için 1 Kasım’da CHP iktidar olmalı. 1 Kasım’dan sonra aydınlık günlere uyanacağız" dedi.
 
CHP İzmir 1. bölge 2. sıra milletvekili adayı Musa Çam ise, yaşanan kaos ortamından AK Parti’nin sorumlu olduğunu öne sürerek, CHP’nin ülkenin birleştirici gücü olduğunu ve CHP iktidarı ile barışın sağlanacağını savundu.

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 18:57

Etiketler : Chpli    Serter    Kasımda    İzmirden    Başbakan    Çıkacak    Bölge   


Yorumlar

3085
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN