Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Savaşan, ’İzmir Kredi Batağında’

Savaşan, ’İzmir Kredi Batağında’
MHP İzmir Milletvekili ve 1. Bölge Adayı Aslan Savaşan kent ekonomisinin kredi batağında olduğunu söyledi, İzmir’de tüm bankalarda yasal takibe düşmüş kredi miktarının 2 Milyar 377 Milyon TL’ye ulaştığını açıkladı. Savaşan, "İzmir’de 451 Milyon TL kredi kartı batağı var" dedi.

 

 
Yazılı açıklama Yapan Aslan Savaşan, İzmir’in ekonomik durumunu değerlendirdi. AKP temsilcilerinin ekonomide pembe dizileri aratmayacak tablolar çizdiğini ancak gerçeklerin hiç de böyle olmadığını önesürdü. Savaşan, "İzmir’de sektörlere göre kullanılan kredilerin tümü dikkate alındığında, doksan gün içerisinde herhangi bir geri ödeme yapılmadığından takibe düşmüş kredi kartı borcu ise 451 Milyon TL. Vatandaşımızın kazandığı yetmiyor, yetmediği için kredi kartı borcunu ödeyemiyor. Bu tablodan kim sorumlu?" dedi.
 
İzmir’deki Sektörlere göre batak kredi miktarlarını da sektörlere göre açıklayan Savaşan, “İzmir’de 623 Milyon TL tüketici kredisi takibe düşmüş, yani vatandaşımız ihtiyacı için çektiği krediyi bankaya geri ödeyemiyor. Nerede iyi ekonomi, nerede refahtan, kalkınmadan bahsedenler? Toptan Ticaret alanında 238 Milyon TL takipte kredi var? İzmirli esnaf zor durumda. İzmir’de Enerji sektörü çok zor durumda 600 Milyon TL kredi bankalara geri ödenememiş. İzmir’de tüm bankalarda yasal takibe düşmüş kredi miktarının 2 Milyar 377 Milyon TL. Bu rakamlar BDDK’nın, TÜİK’in rakamları. Maalesef AKP son 13 yılda Ülke Ekonomisini sadece cilalı sözler söyleyerek idare edeceğini zannetti. Ama gerçekler ve rakamlar ortada; hayat pahalılığı ve gelirdeki azalma insanları borçlarını ödeyemez hale getirdi. 1 Kasım’da ekonomiyi kötü yönetenlerin elinden alacağız. Dar gelirliyi koruyan, servet sahiplerini yatırım ve üretime yönlendiren, kalkınmanın önünü açan, güven oluşturacak bir ekonomik anlayışla Ülkemizin ekonomisini yönetmeye hazırız" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 15:48

Etiketler : Savaşan    izmir    Kredi    Batağında    Bölge   


Yorumlar

9025
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN