Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İş Sağlığı Ve Güvenliği Zirvesi Başladı

İş Sağlığı Ve Güvenliği Zirvesi Başladı
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği ile A Artı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi işbirliğiyle düzenlenen 2’nci İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi, törenle başladı.

 

 
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’ndeki açılışa; iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri, zirve katılımcısı firmaların ve kurumların yöneticilerinin yanı sıra; İzmir Vali Yardımcısı Hüseyin İçten, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, CHP İzmir eski milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu, İş-Kur İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi Hasan Hüseyin Karakoç ve TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadoğlu da katıldı.
 
TÜRKONFED Başkanı Kadoğlu ve Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi Karakoç, konuşmalarında, iş kazalarının kader değil, eğitimsizlik kaynaklı acı sonuçlar olduğunu vurguladı. Sadece bu yılbaşından bu yana 1317 işçinin, iş kazaları sonucu yaşamlarını yitirdiğini belirten Karakoç, “İlgili tüm kesimleri, sorumluluklarının gereklerini yerine getirmeye davet ediyoruz. Ucuz emek ve daha fazla kâr hırsına son verilmeli. İşçi Sağlığı ve Güvenliği, bir yaşam hakkı olarak görülmeli" dedi. İş-Kur İl Müdürü Kabak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı İnciroğlu ve Vali Yardımcısı İçten de konuşmalarında ’eğitim’in önemini vurguladı.
 
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, iş kazalarının yüzde 98’inin önlenebilir olduğuna dikkat çekti; “İZSİAD Ailesi olarak bu bilinci artırmayı hedefliyoruz" dedi. A Artı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi sahibi ve Organizasyon Komitesi Başkanı Şenol Aslanoğlu, üç gün sürecek zirve boyunca, katılımcı kurum ve kuruluş temsilcilerinin, doğru ve örnek iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını paylaşacaklarını vurguladı.
 
Zirve kapsamında ilköğretim okulları arasında düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği temalı “Canım Ailem" resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ise bisikletle ödüllendirildi.
 
Törenin ardından, AKUT Kurucu Başkanı Nasuh Mahruki, katılımcılarla buluştu. Mahruki, AKUT’un kuruluşu, gelişmesi ve şu andaki çalışmalarının yanı sıra ’güvenliğe dayalı’ kariyeri ışığında tecrübelerini paylaştı.
 
Zirveye paralel düzenlenen İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı’nda ise katılımcı firmalar, ürün ve hizmetleriyle birlikte; sektördeki son gelişmeleri sergiliyor.
 
 

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 15:19

Etiketler : İş    Sağlığı    Başladı    Bölge   


Yorumlar

1680
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN