Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Adamı Söyletmeyin Çıkışı''

''Adamı Söyletmeyin Çıkışı''
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara’daki terör saldırısı arkasında bir takım destekler olduğuna dikkat çekerek, "Şimdi adamı söyletmesinler. Yıllardır PKK’ya bir takım Avrupa ülkelerinde nasıl destekler verildiğini bilmiyor muyuz? Bu terör saldırısının arkasında da bir takım destekler olduğunu da muhtemelen detayını bilmiyoruz ama muhtemelen teorik olarakta böyledir. Aksi takdirde bu örgütlerin ayakta durması mümkün değildir'' dedi.

 

Ordu’da bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Altınordu Belediyesi’nin bir otelde Sivil Toplum Örgütleri’nin katılımıyla düzenlediği sabah kahvaltısına katılarak değerlendirmelerde bulundu. Suriye’deki iç savaşa dikkat çekerek dün akşam kendisine de ulaştırılan bir raporu hatırlatan Numan Kurtulmuş Suriye ve içerisinde 7 bine yakın silahlı grup bulunduğunu, Türkiye çevresindeki 9’a yakın ülkenin yönetilemez halde olduğunu söyledi. Kurtulmuş, şöyle dedi:
 
"Sadece son yıllarda çok yakın çevremizdeki 9’a yakın ülke yönetilemez durumdadır. Irak fiilen yönetilemiyor. Suriye’de zaten herhangi bir yönetimden bahsetmeye gerek yok. Dün akşam bir rapor arkadaşlar anlattılar. Amerika’da önemli düşünce kuruluşların birisinin tespitine göre Suriye ve içerisinde 7 bine yakın silahlı grup var. Köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir Suriye bölünmüş vaziyette. Irak aynı şekilde. Yemen, Libya fiilen ikiye bölündü. Mısır siyaseten ikiye bölündü. Ukrayna ikiye bölündü, Kırım işgal edildi. Baktığınız zaman Türkiye’nin yakın coğrafyasında malesef çok ciddi krizlerin yönetilemez ülkelerin olduğunu görüyoruz. Allah’a çok şükür Türkiye bunların hepsinin içerisinde istikrarını koruyan bir ülke."
 
"BU YAS HEPİMİZİN"
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara’daki terör saldırısını da hatırlatırken 78 milyon olarak yas tuttuklarını, o bombayı patlatanların muhatabının da Türkiye olduğunu vurgluayarak şunları söyledi:
 
"Malesef Ankara’da son derece vahşi, son derece hain ve bütünüyle Türkiye’nin tamamını muhatap olarak alan ve Türkiye’yi Ortadoğulalaştırmak için patlatılan bombaların sonuçlarına şahit olduk. O bombalar herhangi bir STK’nın, 3-4 STK’nın bir araya gelip organize ettiği miting dolayısıyla patlatılmış olabilir. Orada hayatını kaybeden kardeşlerimiz bir ya da birkaç siyasi gruba ait insanlar olabilir. Ama şundan emin olun ki o bombayı patlatanlar sadece ordaki katılımcıları muhatap almadı. O bomba sadece Sıhhiye Meydanı’nda, Ankara Garı önünde patlamadı. O bomba aynı zamanda Ordu’da Altınordu’nun merkezinde de patladı, o bomba aynı zamanda Türkiye’nin başka yerinde Edirne’de de patladı, Erzurum’da da. Bu ülke insanlarının bütünlüğüne, birliğine karşı olanlar, bunu bozmaya çalışıp o bombaları patlattı. Hep beraber 78 milyon olarak bu yası tutuyoruz. Bu yas, keder, üzüntü hepimizin. Hep beraber aynı keder, üzüntüyü yaşıyoruz, bunları paylaşıyoruz. Biz böyle davrandıkça bu ülkenin üzerinde operasyon yapmak isteyenlerinde istekleri, hevesleri kursağında kalacaktır. Canla- başla bu son günleri aşacağız. Buradan hiç kimsenin siyaset yapmasına müsaade etmememiz gerek. Böylesine bir ortamda bir araya gelemeyeceksek Allah aşkına hangi belanın karşısında bir araya gelebiliriz. Burası siyaset yapılacak bir yer değildir. O bombayı patlatanların muhatabı bütün Türkiye’dir. Şu ya da bu parti mensubunun siyasi bir takım rant elde etmesini asla kabul etmeyiz."
 
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kürt kökenli Türk vatandaşlarının terör örgütlerine destek vermediğini, Türk, Kürt, Arap, Gürcü, Çerkezlerin kardeş, aynı bayrağın altında yaşayan aynı vatanın evladı olduklarını söyledi.
 
Kurtulmuş yıllardan bu yana bir takım Avrupa ülkelerinin PKK’ya nasıl destek verdiğini bildiklerini, dünyanın her yerinde terör örgütlerinin çeşitli kesimlerden destek gördüğünü, anlatırken, şöyle konuştu:
 
"Yolda yürümeyi bilmeyen adamlar 11 Eylül’de gidiyor; ikiz kuleleri yıkıyorlar, dünyanın en iyi korunan yerlerinden birisi olan Londra metrosuna bomba atıyorlar. İstanbul’da İngiliz Başkonsolosluğu’nu neredeyse eş zamanlı olarak havaya uçuruyorlar. Baktığın zaman 10 tane yolda yürümesini bilmeyen adam, terör örgütleri sadece bunlardan ibaret değil. Dünyanın her yerinde terör örgütlerinin arkasında bir takım güçlerin, bir takım, hatta çoğu zaman birden fazla devletin istihbarat desteği vardır. Lojistik, silah, ekonomik, siyasi desteği vardır. Yıllardır PKK’ya bir takım Avrupa ülkelerinde nasıl destekler verildiğini bilmiyor muyuz? Bu terör saldırısının arkasında da bir takım desteklerin olduğunu da muhtemelen detayını bilmiyoruz ama muhtemelen teorik olarak da böyledir, aksi takdirde bu örgütlerin ayakta durması mümkün değildir. Terör artık uluslararası siyasetin bir aracı olarak kullanılıyor." 
 
Numan Kurtulmuş daha sonra kentte çeşitli kuruluş ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek seçim çalışmasını sürdürdü.

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 14:03

Etiketler : Kurtulmuş    Terör    Artık    Uluslararası    Siyasetin    Bir    Aracı    Politika   


Yorumlar

9833
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN