Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şeyh Said’in Torunu Tutuklandı

Şeyh Said’in Torunu Tutuklandı
Erzurum’un Hınıs İlçesi Belediye Başkanı DBP’li Hasan Basri Fırat, PKK terör örgütü adına ’sözde mahkeme’ kurduğu, vatandaşları cezalandırdığı iddiasıyla tutuklandı.

 

 
Hınıs ve Tekman İlçelerinde geçen 13 Ekim günü PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerine yönelik operasyon başlatıldı. Operasyonda, aynı zamanda Cumhuriyet’in ilk yılllarında meydana gelen isyanın lideri olan Şeyh Said’in torunu olan Hınıs Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, Hınıs DBP İlçe Eş Başkanı Emin Aydın, Tekman DBP İlçe Başkanı Aydın Durdeniz ve Tekman ilçesinde memur olarak çalışan H.D. gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınanlar sorgularının ardından dün Hınıs Adliyesi’ne çıkarıldı. Yaklaşık 4 saatlik sorgunun ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, terör örgütü PKK adına ’sözde adalet komisyonu kurduğu, bir kişiyi burada yargıladığı, vatandaşa para cezası verdiği, vatandaşı ilçeden sürgün ettiği ve verilen kararlara imza attığı’ iddiasıyla tutuklandı. Diğer 3 kişi ise ’PKK’ya yardım ve yataklık yaptıkları’ iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 13:55

Etiketler : Şeyh    Saidin    Torunu    pkk    Adına    Sözde    Mahkeme    Kurmaktan    Tutuklandı   


Yorumlar

5904
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN