Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Yeşil Atağı

Buca’da Yeşil Atağı
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yıl içinde yaptığı mahalle gezilerinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 15 yere park yapılması için proje hazırlandı.

 

 
Kentin, Gaziler, Buca Koop, Yeşilbağlar, Adatepe, Akıncılar, Yenigün, Cumhuriyet, Çamlıkule, İnönü ve Mustafa Kemal mahallerinde belirlenen toplam 31 bin metrekarelik alan park, spor ve gezi alanı olarak düzenlenecek. Futbol, basketbol, ve tenis kortlarının yanı sıra alanı müsait olan bölgelere seyir terasları, engelli oyun grupları ve kaykay pistleri yapılacak.
 
Buca’nın beton yığınları arasında sıkışan kent dokusunu yenilerken, vatandaşların ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Her hafta en az 2 mahallemize ziyarette bulunuyor. Muhtarlarımızla birlikte vatandaşlarımızı dinliyoruz. Ağırlıklı olarak vatandaşlarımızdan park talepleri geliyor. Biz de çalışmalarımıza bu yönde ağırlık verdik. 2016 yılı için çalışma programımıza aldığımız parklarımızın sayısını her geçen yıl bütçemizle orantılı olarak artacak" dedi.

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 12:09

Etiketler : Bucada    Yeşil    Atağı    Bölge   


Yorumlar

1492
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN