Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak’ta Amatöre Destek

Konak’ta Amatöre Destek
Konak Belediyesi 1’inci Amatör Küme’de mücadele eden Konak’ın 12 takımının sezon boyunca ihtiyacı olan tüm spor malzemelerini karşıladı.

 

Spora katkılarını sürdüren Konak Belediyesi ilçede faaliyet gösteren 12 amatör futbol kulübüne malzeme yardımı yaptı. Yeni sezona takımların eksiksiz girmemelerini sağlayan malzeme yardımı Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasında düzenlenen törenle teslim edildi. Törene Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yanı sıra Reo Atilla Spor, Çiçek 46 Spor, Damlacık Spor, Dostgücü Spor, Gültepe Spor, Kadifekale Çamlık Spor, Toros Gücü Spor, Ülkü Spor, İzmir Yıldız Spor, Yapıcıoğlu Spor, Yeşilova Spor ve Yılmaz Kaya Spor kulüplerinin yöneticileri ile belediye meclis üyeleri katıldı. Takımların eşofman, krampon, yağmurluk, futbol topu, forma ve spor ayakkabı gibi temel ihtiyaçlarını içeren destek paketleri kulüp yöneticilerine teslim edildi.
 
Sporu daha geniş kitlelere ulaştırmak adına bünyesinde spor okulları açan Konak Belediyesi’nin, bir yandan da ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine desteklerini sürdürdüğünü belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Bugün ilçemizi amatör kümede temsil eden 12 kulübümüze yardımda bulunduk. Bu yardımlar kulüplerimizin istekleri doğrultusunda belirlenmiştir. Konak’ta 25 amatör kulüp var. Hepsinin ihtiyaçları çok fazla. Bu ihtiyaçları karşılıklı dengeleyerek koordine ediyoruz. Bunu, yardımların ilk aşaması olarak kabul edin. Süreç içinde farklı yardımlarımız olacaktır. Hep birlikte Konak’a hizmet etmek borcumuz. Gençlerimizin kendilerine güvenlerinin artması, kolektif çalışmaya açık bireyler olarak yetişmeleri spor yapmalarıyla mümkün. Bu konuda gösterdikleri çabalar nedeniyle de amatör kulüplerimize teşekkür ediyorum. Tüm kulüplerimize başarılar diliyorum" dedi.
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Ekim ayında meclis kararıyla alınan ayın temasının da ’Kentte Cumhuriyet Coşkusu’ olarak belirlendiğini ve tüm ay boyunca etkinliklerin bu bilinçle yapılacağını dile getirdi. Pekdaş, “Cumhuriyet ancak kendine güvenen bireylerle yaşayabilir. Gerçekleştireceğimiz etkinliklerle Cumhuriyet coşkusunu yaşatacağız. Tüm etkinliklerimize kulüplerimizin de katkısını ve katılımını bekliyoruz. Çocuklarımızın cumhuriyet coşkusuna bağlı çocuklar olarak yetişmesi için gayret sarf edelim. Bu tema çerçevesinde ortak etkinlikler yapalım" çağrısında bulundu.
 
Törende konuşan Konak Amatör Kulüpler Birliği Basın Danışmanı ve Damlacık Spor Kulübü Başkanı Ahmet Naci Yıldız da katkılarından ötürü Başkan Pekdaş’a teşekkür ederek, “Dört yıl önce Amatör Spor Kulüpler Birliği kurulduğundan bu yana Konak Belediyesi desteğini bizlerden hiç esirgemedi. Başkanımız Sema Pekdaş da tüm amatör kulüplerin yanında odu. Umarım bundan sonra da olmaya devam eder" dedi.

Yayın Tarihi : 15.10.2015 : 10:45

Etiketler : Konakta    Amatöre    Destek    Bölge   


Yorumlar

6019
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN