Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alsancak Garı’nda Anma

İzmir’in Konak İlçesi’ndeki Alsancak Garı’nda, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı üzerine toplanan yaklaşık 200 kişi, Ankara’da düzenlenen terör saldırısında ölenleri andı. Gar önündeki trene, Birleşik Taşıma İş Sendikası üyesi 13 kişinin fotoğrafının bulunduğu pankartı asan gruptakiler, karanfil bırakıp mum yaktı.

 

Ankara’da geçen cumartesi günü düzenlenen terör saldırısının ardından DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı üzerine yaklaşık 200 kişi, bugün saat 19.00’da Alsancak Garı önünde toplandı.
 
Gruba, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de destek verdi. Ankara’daki saldırıda yaşamını yitiren Birleşik Taşıma İş Sendikası üyesi 13 kişiyi anmak isteyen grup, gar önündeki trene, söz konusu sendikası üyesi 13 kişinin fotoğrafının bulunduğu pankartı astı. Buraya karanfil bırakan gruptakiler, mum yaktı, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde slogan attı. HDP’li Kürkçü cep telefonuyla alanda fotoğraf çekti. Ölenler için anı defteri de açan kalabalık, bir süre sonra dağıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 14.10.2015 : 20:10

Etiketler : Alsancak    Garında    Anma    Genel   


Yorumlar

3680
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN