Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


7 Haziran’dan Sonrasını Değerlendirdi

7 Haziran’dan Sonrasını Değerlendirdi
CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Çanakkale’de işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. CHP’li Böke, 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti ile yapılan görüşmeleri, sonuçları ve ülkenin geldiği durum hakkında değerlendirmeler yaptı.

 

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Kolin Hotel’de düzenlenen öğle yemeğinde, kentteki işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. CHP Çanakkale milletvekilleri Muharrem Erkek ile Bülent Öz, CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ilçe ve belde belediye başkanları ile partisinin il, ilçe ve belde başkanlıkları üyeleri de toplantıya katıldı.
 
’TÜRKİYE BU TABLOYU HAK ETMİYOR’
 
Geçen seçimden sonra AK Parti ile yapılan görüşmeleri, sonuçları ve ülkenin geldiği durum hakkında değerlendirme yapan CHP’li Böke, şunları söyledi:
 
"7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti bize üç aylık, derin işler yapılmasına fırsat yaratmayacak bir zaman vizyonuyla ve daha önemlisi nitelikli, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu reformları yapma cesareti ve iradesi gösterme becerisi olacak bir koalisyon değil; seçim hükümeti teklifiyle gelince maalesef bizlerin hayal ettiği Türkiye için o fırsatı gerçeğe dönüştürmek mümkün olmadı. Bunun sonrasında ortaya çıkan tablo, neyin fırsatının kaçtığını çok net bir şekilde ortaya koydu. Bir koalisyon olmayacağının açıklandığı 13 Ağustos tarihinden bugüne kadar TL, yüzde 10 değer kaybetti. Bu yüzde 10’luk değer kaybının ortaya çıkardığı ekonomik maliyeti sizler benden daha çok iyi biliyorsunuz ve bizzat yaşıyorsunuz. Etkiyi sadece döviz kurunda görmedik. Faizler 2008 yılına kıyasla en yüksek düzeyine ulaştı. Bunlar hızlı gördüğümüz etkilerdi. Ancak maalesef yine değerli canlarımızı kaybettiğimiz, ama bu haftaya gelene kadar işte o barışı Türkiye’de savunmak, korumakla yükümlü olan sevgili genç askerlerimiz, polislerimiz canlarımız her gün her sabah bir acı ile uyanmamıza sebep oluyor. Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Bundan daha iyisi mümkün. Önce Türkiye diyen bir sorumlulukla, siyaseten çözümsüzlük değil çözüm üretmek için gayret gösteren bir yaklaşımla, kuvvetli bir lider, bir devlet insanı ama ekip çalışmasını bile bilecek kadar da liyakate değer veren bir yönetim yaklaşımı ile Türkiye’nin yapamayacağı iş yoktur. İşte umudumuz buradan geçiyor."

Yayın Tarihi : 14.10.2015 : 18:20

Etiketler : Chpli    Böke    Hazirandan    Sonrasını    Değerlendirdi    Genel   


Yorumlar

2103
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN