Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Engelsiz Rota Dönemi

Buca’da Engelsiz Rota Dönemi
Buca Belediyesi’nin, engelli vatandaşların ulaşım engellerini kaldırmak için hazırladığı “Buca’yı Birlikte Yönetmek İçin Engel Tanımıyoruz" projesinde sona gelindi.

 

Buca Belediyesi ile Buca Engelliler Derneği işbirliğiyle hazırlanan ve 495 bin lirası İzmir Kalkınma Ajansı’ndan alınacak hibe desteği olmak üzere toplam 650 bin liraya mal olacak projenin ihale süreci tamamlandı. Proje kapsamında, ilçedeki cadde ve sokaklar ile bina girişleri 360 derece panoramik görüntüleme sistemi ile kayıt altına alınacak. Verilerin sayısallaştırılmasının ardından engelli geçişine uygun rampalar ve hassas zemin çalışmaları yapılacak. Caddelerde sesli ve ışıklı uyarı sistemleri kurularak “engelsiz rota" uygulaması hayata geçirilecek. Mobil cihazlar üzerinden kullanıma açılacak sistem ile engelli vatandaşlar daha rahat ve güvenli ulaşım imkanına kavuşacak.
 
Projede ayrıca 200 yerel kamu kurum personeline engellilik algısı ve hizmetlerdeki erişilebilirlik uygulamaları hakkında kapasite geliştirme eğitimleri verilecek. 200 engelli ve engelli yakını da sosyal hakları konusunda bilinçlendirilecek ve kamu hizmetlerini daha yakından takip etmeleri sağlanacak.

Yayın Tarihi : 14.10.2015 : 11:58

Etiketler : Bucada    Engelsiz    Rota    Dönemi    Bölge   


Yorumlar

5420
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN