Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayır Ateş Püskürdü

Bayır Ateş Püskürdü
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Ankara Garı'ndaki patlamada 97 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından “Ey sorumlular hala ders alamadınız mı? İstifanın da erdemli bir davranış olduğunu düşünerek istifa etmeyi düşünecek misiniz? Allah size..." dedikten sonra birsüre sustu, ardından da "versin" dedi. Bayır, basın mensuplarının “Ne versin?" sorusu üzerine “Neye ihtiyaçları varsa onu versin" dedi.

 

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Ankara Garı'nda 97 kişinin öldüğü patlamayla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sorular yöneltti. Bayır, şunları söyledi: 
 
“Ey Cumhurbaşkanı ve Başbakan, 400 vekil çıkaramayacağınızı bilmenize rağmen Haziran seçimlerinden sonra 200'e yakın güvenlik görevlisinin ve 200'ü aşkın sivilin bu uğurda katledilmesine neden olanlar arasında olduğunuzu düşünüyor musunuz? Ey Cumhurbaşkanı, muhtarlarla canlı yayında çıkıp adeta destek isteyip konuşurken neden bu katliam sonrası ekranlara çıkıp bir açıklama yapma ihtiyacı hissettiniz? Ey Cumhurbaşkanı ve Başbakan, askeri, polisi, savcıyı, vatandaşı koruyamadınız. Ülkeyi başkenti terör saldırılarından koruyamadınız. Koruyabildiğiniz tek şey Ankara'da bulunan Saray ve koltuklarınız mıdır? Ey İçişleri Bakanı, Valilikten alınan izinle yapılacak miting öncesi hiç mi önlem aldırma ihtiyacı duymadınız? Hatta canlı yayında güvenlikle ilgili bir bakan olarak sorumluluğu üzerinize almadınız. Oysa AKP mitingleri öncesi bırakın miting alanını, bulunduğu güzergahı değil, alana yakın 10- 15 sokağa bile giriş çıkışlar kontrol edilip havadan da helikopterle takip ve kontrollerin yapıldığından bakan olarak haberiniz yok mu? Bu nasıl bir adalet ve vatandaşı koruma anlayışı? Ey Adalet Bakanı, katliam sonrası yapılan basın toplantısında pişkin pişkin gülmenizin nedeni neydi acaba? Ey Başbakan, bütün katliamlar sırasında istihbarat teşkilatının başında olan kişiyi seçimlere az bir süre kalsa da Saray'a rağmen görevden alma cesareti gösterebilecek misiniz? Yoksa yine kaldırıldık ve aldatıldık mı diyeceksiniz? Ey Başbakan, Ankara'daki katliamdan önce Rize'de bir mafya babasının cumhurbaşkanı ve hükümetiniz adına destek istediği ve 'Oluk oluk kan akacak' dediği mitingte görevli polis sayısı nedir? Ey Cumhurbaşkanı, yurtdışında 'her olayda istifa mı olur' diyorsunuz. 97 kişinin tek saldırıda ölmesi sizin için sıradan bir olay sanırım."
 
Bayır konuşmasının sonunda, "301 kişinin öldüğü Soma faciası nere, 97 nere? Ölü sayısı 400'ü bulmazsa istifa olmaz mı diyorsunuz? Ey sorumlular hala ders alamadınız mı? İstifanın da erdemli bir davranış olduğunu düşünerek istifa etmeyi düşünecek misiniz? Allah size…" dedikten sonra sustu, birsüre sonra da "versin" diye cümlesini tamamladı. 
 
Tacettin Bayır, basın mensuplarının “Ne versin?" sorusu üzerine “Neye ihtiyaçları varsa onu versin" dedi. Bayır, soru üzerine AK Parti'nin pazar günü İzmir'de yapacağı mitingi değerlendirirken, “CHP olarak seçim mitinglerimizi iptal ettik. Çünkü halkın can güvenliğinden endişe duyuyoruz. Ancak AKP kendi mitinglerini yapıyorsa oraya gelen yandaşlarını polislerle helikopterlerle koruyacaklardır. Ama barış yanlısı insanlar için bu önlemler alınmıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 14.10.2015 : 12:07

Etiketler : CHP    tacettin bayır    izmir    il başkanlığı    ankara garı   


Yorumlar

4571
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN