Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’den 81 İle Barış Güvercini

İzmir’den 81 İle Barış Güvercini
Konak Belediyesi çalışanları Ankara’da Barış ve Demokrasi Mitingi’nde hayatını kaybeden 97 kişi için patlamanın gerçekleştiği saat 10.04’de 81 ili temsilen 81 barış güvercini uçurdu.

 

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş burada yaptığı konuşmada amaçlarının barışın sesini yükseltmek olduğunu belirterek, “10 Ekim’de barışın sesini yükseltmek, çoğaltmak üzere yurdun dört bir yanından Ankara’ya toplanan vatandaşlarımızdan 97 canımızı kaybettik. Türkiye tarihinin görülmüş en büyük katliamlarından birini yaşadık. Bunu unutturmamak hem borcumuz hem de Türkiye demokrasi tarihinde bu tarihin önemli bir dönüm noktası olmasını sağlamak görevimiz. Ölenlerin boşuna ölmediğini onların barış sesini çoğaltmak görevi bizler tarafından yerine getirildiğini göstermek borcumuz var. Katliamın yapıldığı saat olan 10.04’te 81 ilin barış temsilcilerini anmak istedik. Türkiye’nin her zamankinden barışa, demokrasiye, özgürlüklere ihtiyacı var. Kaybettiğimiz canların huzur içinde uyuması amacımyla bu yolda mücadelemiz devam edecek. Selam olsun 81 ile" dedi.
 
Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile birlikte barış güvercini uçuran DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da hafta sonuna kadar örgütlü oldukları pek çok yerde saat 10.04’te bu tür etkinlikleri devam ettireceklerini hatırlatarak, “81 ile barış güvercini uçurduk. Ölenleri gökyüzüne uğurladık, onların gülüşlerini unutturmayacağız" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 14.10.2015 : 11:23

Etiketler : İzmirden    İle    Barış    Bölge   


Yorumlar

4778
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN